Artykuły z kategorii: Uroda
Kosmetyczka na zimowy wyjazd – kosmetolog radzi
Szusowanie po ośnieżonych stokach lub dalekie wycieczki po bezdrożach. Piękne krajobrazy i inspirujące przygody. Kochamy ferie! Zanim jednak oddamy się zimowemu relaksowi, musimy spakować walizkę. Jak to zrobić, jeśli mamy cerę wrażliwą? Kosmetolog podpowiada: sprytnie, czyli w oparciu o zestawienie „must-have dla wrażliwca”.
A jak…retinol! Czego jeszcze nie wiesz o aktywnej postaci witaminy A?
Anti-ageing, wyrównywanie kolorytu skóry, regeneracja i normalizacja. Retinol, jeden z najlepiej znanych i najbardziej docenianych składników kosmetyków – jest również uważany za lidera wszechstronności. Sektor beauty kocha retinol, czyli aktywną postać witaminy A za potwierdzoną skuteczność. Czego jeszcze o nim nie wiesz? Kto powinien wprowadzić go do codziennego rytuału pielęgnacyjnego? Kosmetolog radzi.
Na czym polega zabieg plastyki brzucha?
Plastyka brzucha (inaczej abdominoplastyka) to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, którego zadaniem jest usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry czy likwidacja powstałego rozstępu mięśni prostych brzucha. Kto może zostać poddany zabiegowi? Jakie powikłania mogą wystąpić po operacji?
Jak sprawdzić, jaki masz typ cery?
Wyróżniamy cztery główne typy cery – suchą, normalną, tłustą i mieszaną. Do tego dochodzi pięć fototypów i indywidualne skłonności organizmu. Od tego, jakie właściwości ma Twoja skóra, zależy to, jakie kosmetyki są dla Ciebie odpowiednie, a także – jakie zabiegi kosmetyczne mogą być wskazane. Jak rozpoznać swój typ cery? Przy udziale kosmetyczki lub kosmetologa. Dermokonsultacje to obecnie prawdziwy must-have rynku beauty.
- Reklama
Kępki żółte powiek – czym są i jak je usunąć?
Kępki żółte to grudkowate bądź guzkowate zmiany skórne, które znajdują się na skórze powiek. Charakterystyczne, żółtawe bądź lekko brązowe zabarwienie sprawia, że są one często obiektem kompleksów. Jak je usunąć? Czy zabieg jest bezpieczny?
Jak dbać o skórę w trądziku różowatym?
Podstawą skutecznego działania w przypadku trądziku różowatego jest kompleksowe połączenie zastosowania leków, diety i właściwej pielęgnacji. Zaczerwieniona, podrażniona skóra wymaga delikatnej, ale bardzo skutecznej opieki podczas codziennego oczyszczania i nawilżenia. Jak pomóc potrzebującej cerze trądzikowej? Odpowiedź stanowią: kwas laktobionowy, kwas azelainowy, niacynamid oraz wyciągi z ziół.
Laserowa depilacja w domu – za i przeciw
Gładka skóra, bez niechcianych włosków? Tak, wiele z nas o tym marzy. Depilacja golarką ręczną czy woskiem nie zawsze jest w stu procentach satysfakcjonująca.
Przytrzaśnięty palec i schodzący paznokieć - kiedy udać się do specjalisty?
O przytrzaśnięcie palca nie trudno – chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Zazwyczaj przytrzaśnięcia palca nie kończą się „zejściem” paznokcia. Jednak są sytuacje, kiedy paznokieć schodzi. Co wtedy zrobić?
Delikatna i wrażliwa skóra powiek i okolic oczu - jak o nią dbać?
Jak dbać o skórę powiek i okolic oczu?
Jak zrobić samemu kosmetyki naturalne?
Wiele naturalnych kosmetyków można zrobić samemu w domowych pieleszach. Jeżeli w codziennej pielęgnacji unikamy produktów, które zawierają w sobie takie szkodliwe składniki jak parabeny czy konserwanty – własnoręczne produkty pielęgnacyjne będą jak znalazł. Podpowiadamy, jak zrobić zdrowe i, co najważniejsze, naturalne kosmetyki.
- Reklama
Naturalne sposoby na leczenie oparzeń słonecznych
Zbyt długie przebywanie na słońcu może skończyć się obrzękami, rumieniem bądź pęcherzami z płynem surowiczym. Poparzenie słoneczne jest bardzo bolesną przypadłością. Podpowiadamy, jak sobie pomóc, stosując domowe sposoby złagodzenia dolegliwości wywołanych zbyt długą ekspozycją na promienie słoneczne.
Nadpotliwość – wstydliwy problem
Nadpotliwość jest problemem, z którym boryka się wielu ludzi na całym świecie. W kontekście funkcjonowania w życiu codziennym osoby te mają duże trudności – spada ich jakość życia, zarówno w sferze osobistej, towarzyskiej, jak i zawodowej. Nadpotliwość powstaje, kiedy dochodzi do zaburzeń pracy gruczołów potowych lub zaburzeń termoregulacji, czyli układu autonomicznego.
Opalanie i dziurawiec – czy to dobre połączenie?
Niektóre zioła nie powinny być stosowane w okresie letnim przez wzgląd na ryzyko poparzenia słonecznego – należy do nich m.in. dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum). To jedno z najstarszych i najbardziej pospolitych ziół, cechują je nie tylko właściwości zdrowotne (panaceum na wiele schorzeń), ale także odczyn fototoksyczny.
Popękana skóra na dłoniach i stopach – jak sobie z nią radzić?
Popękania na skórze dłoni i stóp najczęściej widoczne są zimą. Wynika to z suchego powietrza, które negatywnie wpływa na kondycję skóry. Nie jest to jednak regułą, ponieważ istnieje szereg innych powodów, m.in. choroby skórne, przez które ten efekt utrzymuje się stale. W poniższym artykule przedstawiono najczęstsze przyczyny tego stanu.
Mydło antybakteryjne i jego skuteczność
Stosując mydła w pielęgnacji cery, możemy skutecznie wpłynąć na jej kondycję i co za tym idzie – nadać jej piękny wygląd. Należy jednak pamiętać o tym, by dostosować mydło odpowiednio do rodzaju skóry. W artykule podpowiadamy, jak to zrobić.
Najlepsze zabiegi na wiotką skórę
Jędrność skóry nie jest stanem permanentnym. W wyniku procesów starzenia się organizmu – a także takich czynników, jak m.in. gwałtowny spadek wagi, ciąża, zmiany hormonalne – dochodzi do wiotkości skóry. Skóra pozbawiona jędrności nie wygląda estetycznie. Czy można temu stanowi zaradzić? Owszem, z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, skutecznie przywracając jej jędrność.
Sposoby na usuwanie blizn
Każdy marzy o gładkiej i pięknej skórze. Niestety często skórę szpecą nieestetyczne blizny (m.in. skutek przebytego trądziku). Problem jest szczególnie dotkliwy dla kobiet, które zmuszone są ukrywać niedoskonałości pod warstwą makijażu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można zniwelować widoczność blizn.
Wpływ smogu na skórę
Smog negatywnie wpływa na stan skóry. Zanieczyszczenie atmosfery (ozon oraz drobne cząsteczki m.in. PM2.5) przyklejają się do skóry, po czym kumulują się w porach. Proces ten wywołuje uszkodzenie jej bariery ochronnej.
Odpowiednia pielęgnacja stóp – jak się do niej zabrać?
Pielęgnując ciało, bardzo często zapominamy o stopach, nie poświęcając im tyle czasu, ile należy. W efekcie ta część ciała nie wygląda efektownie – pojawia się zrogowaciały naskórek, odciski, pięty są popękane. Poniżej znajdziesz kilka rad, jak odpowiednio zadbać o stopy, by były ładne i zdrowe.
Jakie zastosowanie ma olej kokosowy?
Olej kokosowy uważa się za najzdrowszy tłuszcz roślinny, świetnie nadaje się do smażenia, ale również można go używać do pielęgnacji ciała i włosów. A to tylko niektóre właściwości tego oleju roślinnego.