Zaloguj
Reklama

Najlepsze zabiegi na wiotką skórę

Laser w kosmetologii
Fot. Panthermedia
Laser w kosmetologii
(5)

Jędrność skóry nie jest stanem permanentnym. W wyniku procesów starzenia się organizmu – a także takich czynników, jak m.in. gwałtowny spadek wagi, ciąża, zmiany hormonalne – dochodzi do wiotkości skóry. Skóra pozbawiona jędrności nie wygląda estetycznie. Czy można temu stanowi zaradzić? Owszem, z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, skutecznie przywracając jej jędrność.

Reklama

Spis treści:

 1. Laser frakcyjny
 2. Iccone
 3. Pollogen legend
 4. Venus legacy
 5. Laser harmony XL pro nir
 6. Uultraformer III
 7. Carbolift
 8. Dermapen/Mezopen
 9. Kwas hialuronowy
 10. Nici Aptos
 11. Osocze bogatopłytkowe

Starzenie nie jest jedynym czynnikiem odpowiedzialnym za wiotczenie skóry. Problem utraty jędrności skóry pojawia się między innymi po urodzeniu dziecka. Przyczyną tego stanu jest przede wszystkim gwałtowna zmiana masy ciała.

Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz specjalistycznych zabiegów, których celem jest przywrócenie skórze jędrności.

Oto najpopularniejsze zabiegi:

Laser frakcyjny 

Laser emituje fale elektromagnetyczne o takiej długości i częstotliwości, które pozwalają na bardzo dobrą penetrację w obszarze wody stanowiącej większość objętości wszystkich tkanek. Duże skupienie wiązki umożliwia działanie z dużą precyzją. Urządzenie emituje także strumień dwutlenku węgla – gaz, powodując poprawienie ukrwienia tkanki i tym samym jej odżywienia. Dochodzi do przyspieszenia procesów regeneracyjnych skóry.

Iccone 

Zabieg wykorzystuje masaż pod ciśnieniem, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dochodzi do intensywnego pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. Skóra nabiera elastyczności, jest bardziej jędrna oraz gęstsza.

Pollogen legend 

Jest to zabieg innowacyjny poprawiający elastyczność skóry. Przeprowadza się go w dwóch wariantach: zabieg Maximus lub Surgen. W pierwszym z nich na skórę działa głowica emitująca fale radiowe. Skóra pobudzona zostaje do produkcji kolagenu i elastyny. W drugim zabiegu działa się na skórę głowicą z dużą ilością mikroigiełek, przez które emituje się falę radiową. Metoda jest podobna do zabiegu Maximus, jednak charakteryzuje się większą inwazyjnością, ponieważ działa się w tym przypadku bezpośrednio na głębokie warstwy skóry. Ponadto tkanki aktywizowane są przez nakłucia, co pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny.

Venus legacy 

Skórę ogrzewa się za pomocą fali radiowej, dochodzi do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. W efekcie skóra jest jędrniejsza, gęstsza i mocniejsza.

Laser harmony XL pro nir 

Polecany jest na wiotką skórę po odchudzaniu. Laser korzysta ze światła bliskiego podczerwieni. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania i skurczu włókien kolagenowych, prowadząc do produkcji nowych włókien. Skóra staje się zagęszczona i ujędrniona.

Zabieg laserem na skórze twarzy, fot. panthermedia

Uultraformer III 

W zabiegu wykorzystywana jest fala ultradźwiękowa, która wnika w głąb skóry, podgrzewając tkanki. Dochodzi do obkurczenia tkanek i powstania mikrouszkodzeń – efekt to produkcja nowych włókien kolagenowych. Skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Carbolift 

Zabieg polega na kontrolowanym podawaniu określonych dawek medycznego dwutlenku węgla w obszar skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Iniekcja powoduje przejściowy stan zapalny, w efekcie którego następuje przebudowa wewnętrznej struktury skóry.

Dermapen/Mezopen 

Metoda polega na poddaniu skóry serii mikronakłuć, przez które podawane są substancje odżywcze. W wyniku zabiegu dochodzi do szybkiej regeneracji skóry.

Kwas hialuronowy 

Wypełnia się nim i wyrównuje niedoskonałości skóry, a także tkanki podskórnej. Zawarty w wypełniaczach kwas jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w organizmie. Za zadanie ma wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie oraz elastyczność.

Nici Aptos 

Popularna metoda likwidowania wiotkości skóry twarzy, a także innych części ciała. Nici występują w wersji wchłanialnej (oprócz liftingu pobudzają skórę i prowadzą do poprawy jej jędrności) oraz niewchłanialnej (jedynie naciągają – liftingują skórę).

Osocze bogatopłytkowe 

W płytkach krwi zawarte są aktywatory komórek, jedne z najsilniejszych stymulatorów w organizmie. Podanie ich powoduje natychmiastowy cykl reakcji, którego efektem jest intensywne namnażanie komórek. Dochodzi do kształtowania się nowych naczyń krwionośnych, ponadto wzmaga się synteza kolagenu przez fibroblasty. Poprzez zabieg można uzyskać poprawę kolorytu i struktury skóry, a także przywrócić jej jędrność i elastyczność.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze