Zaloguj
Reklama

Tonizacja do zadań specjalnych. Optymalne pH, anti-ageing i ukojenie

Autorzy: Festcom / Peel Mission
Krem pielegnacyjny do twarzy
Fot. panthermedia
Krem pielegnacyjny do twarzy
(0)

Tonizacja stanowi jeden z kluczowych elementów codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Jej celem jest normalizacja pH skóry po myciu i demakijażu… ale warto wiedzieć, że nie tylko. Zawartość kwasów, witamin i wyciągów z roślin w toniku sprawia, że dobrze dobrany – może także skutecznie pełnić funkcję anti-ageingową lub łagodzącą. Jak perfekcyjnie dobrać tonik? Kosmetolog radzi.

Reklama

Prawidłowe pH naszej skóry wynosi około 5. Oznacza to, że ma ona odczyn lekko kwaśny. I tak być powinno, jeśli chcemy utrzymać cerę w bardzo dobrej kondycji i zapewnić sobie równowagę mikrobiomu. Czy wiesz, że po myciu i demakijażu pH może gwałtownie wzrosnąć nawet do 8?

Na pH naszej skóry, bezsprzecznie, mają wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak np. niewłaściwe produkty do mycia lub częste wizyty na pływalnimówi Agnieszka Kowalska. Wszystkie te aspekty podwyższają naturalne pH, które – gdy jest zbyt wysokie – nie zapewnia właściwych warunków dla rozwoju mikrobiomu, czyli „dobrych bakterii”. W konsekwencji kondycja naszej skóry spada, a wraz z nią – może nasilić się wrażliwość i suchość skóry bądź pojawić się niedoskonałości w postaci zmian trądzikowych. Dlatego tonizacja powinna zawsze być kluczowym elementem rytuału pielęgnacyjnegododaje.

Dobór pod okiem specjalisty

Jak wskazują eksperci, dobrze dobrany tonik powinien pełnić dwie równoważne funkcje – po pierwsze, utrzymywanie odpowiedniego poziomu pH, a w konsekwencji wsparcie mikrobiomu skóry, po drugie – funkcja indywidualnie dobrana do potrzeb skóry. Zapobieganie starzeniu lub przeciwdziałanie jego objawom, nawilżanie, usuwanie przebarwień. Możliwości jest bardzo wiele, a właściwy dobór toniku w tym kontekście – kluczowy. Jak wybrać odpowiedni tonik?

Odpowiedź zawiera się w haśle: dermokonsultacja. – Perfekcyjny dobór preparatu do tonizacji wymaga wsparcia specjalisty. Idealnym rozwiązaniem są dermokonsultacje, które możemy odbyć w gabinecie kosmetologamówi Agnieszka Kowalska. – Takie spotkanie zwykle składa się z dwóch bardzo istotnych etapów. Pierwszy z nich to dokładny wywiad nastawiony na analizę reakcji skóry, jej tendencji i potrzeb. Drugi etap obejmuje analizę samego wyglądu i kondycji skóry, przeprowadzaną przy użyciu lampy lupy lub innych urządzeń diagnostycznych. Po spotkaniu klientka otrzymuje rekomendacje dotyczące doboru odpowiednich kosmetyków, w tym także właśnie toniku, który perfekcyjnie odpowie na potrzeby jej cery – dodaje.

GABA, bursztynowy czy kojowy?

Ostatnie dziesięciolecie pokazało, że sektor beauty kocha kwasy. Pierwotnie zabiegi z kwasami proponowały profesjonalne salony kosmetyczne, następnie – kwasy wkroczyły do pielęgnacji domowej. I bardzo słusznie, ponieważ stanowią odpowiedź na potrzeby wielu typów cery, także tej z problemami i z objawami starzenia. Na przykład kwas gamma-aminomasłowy (GABA) i bursztynowy działają odmładzająco, choć każdy w zupełnie inny sposób.

Naturalne wyciągi roślinne

Jak wskazują eksperci, bezcennymi składnikami toników są także naturalne wyciągi roślinne. Jakie? Na przykład te o właściwościach kojących, jak aloes, ale nie tylko. Świat kosmetyki profesjonalnej już dawno docenił wyciąg z werbeny cytrynowej, który wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwzmarszczkowe, hydrolat z róży damasceńskiej o bardzo skutecznych właściwościach nawilżających, czy ekstrakt z krwawnika działający łagodząco i ściągająco. Jest w czym wybierać, a właściwie… dobierać. Do potrzeb skóry.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze