Zaloguj
Reklama

Popularne zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Mężczyzna
Fot. Shutterstock
Mężczyzna
(0)

Panowie coraz chętniej poddają się zabiegom kosmetycznym. Do najpopularniejszych należy laseroterapia poprawiająca kondycję skóry oraz zabiegi przeciwstarzeniowe, jak wstrzykiwanie botoksu.

Reklama

Współczesny mężczyzna to zadbany mężczyzna. Panowie przestali się wstydzić dbania o siebie i coraz częściej korzystają z zabiegów kosmetycznych. Zdrowa skóra, piękne włosy, miły zapach i zgrabna sylwetka to cechy charakteryzujące mężczyznę eleganckiego.

Mężczyźni wybierają zabiegi, które poprawiają ich wygląd, jak i opóźniają efekty starzenia się. Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest Clatuu, który redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Terapia oparta jest na wykorzystaniu chłodzenia, które skierowane jest w podskórną warstwę lipidową. Zjawisko to zwane jest apoptozą.

Kolejnymi równie popularnymi zabiegami na ciało są:
• liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD, pomagająca wyrzeźbić ciało i uelastycznić sylwetkę. Zabieg polega na pobraniu od pacjenta materiału z tkanki tłuszczowej i następnie modelowaniu tych partii ciała, które wymagają zwiększenia objętości.
• Body Jet polecany jest mężczyznom chcącym zredukować tkankę tłuszczową (pod skórę za pomocą kaniuli wprowadza się specjalną mieszaninę, która za zadanie ma rozbicie tkanki tłuszczowej).
Na liście popularnych zabiegów znajduje się także depilacja laserowa – wykonywana jest z myślą o higienie, schludnym wyglądzie i zapachu.

Ważne! Najczęściej depilację laserową wybierają panowie z problemem nadmiernego owłosienia.

Panowie chętnie korzystają z dobrodziejstw botoksu. Sięgają po toksynę botulinową celem wygładzenia zmarszczek mimicznych:
• zmarszczek pomiędzy brwiami,
• zmarszczek wokół oczu,
• zmarszczek poprzecznych wokół czoła.

Ponadto popularny jest zabieg z użyciem botoksu celem zlikwidowania nadpotliwości (ostrzyknięcie gruczołów potowych powoduje czasowe zablokowane wydzielanie potu). Jest to szybka i skuteczną metoda na pozbycie się krepującego problemu.

Wśród popularnych zabiegów przeciwstarzeniowych są zabiegi liftingujące: Ulthera, Fraxel, laser harmony – dzięki tym urządzeniom medycznym niweluje się:
• bruzdy nosowo-wargowe,
• opadający owal twarzy,
• luźny podbródek,
• zwiotczenie policzków.

W związku z łysieniem, procesem, który dotyka wielu mężczyzn, jedną z częściej stosowanych terapii jest zabieg mezoterapii. Polega on na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami wzmacniającymi, mającymi w swoim składzie m.in. witaminy, kwasy, minerały, osocze bogatopłytkowe, zawierające naturalne czynniki wzrostu.

Ważne! Mezoterapia polecana jest zwłaszcza mężczyznom z łysieniem androgenowym.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • M. Noszczyk: Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska. Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Warszawa 2013.

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze