Zaloguj
Reklama

Osocze bogatopłytkowe – „wampirzy lifting”: hit czy kit?

Autorzy: lek. Paulina Raczyńska
Facelifting
Fot. shutterstock
Facelifting
(0)

Tryb życia, praca, stres i obowiązki odznaczają swoje piętno na twarzach kobiet. Dlatego też ostatnimi czasy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zyskują na ogromnej popularności. Wobec dużego zainteresowania klientek i coraz częściej także klientów salony kosmetyczne czy gabinety medycyny estetycznej prześcigają się w ofertach coraz to nowszych zabiegów. Za sprawą zagranicznych celebrytów na popularności zyskał ostatnio zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, potocznie zwany „wampirzym liftingiem”. Na czym polega i czy gwarantuje tak wspaniałe efekty? Odpowiedzi w tekście poniżej.

Reklama

Zabieg wykonywany przy użyciu osocza bogatopłytkowego to tzw. mezoterapia cienkoigłowa. Użyty do tego celu produkt – osocze – jest „preparatem” własnym, pochodzącym z procesu odwirowywania krwi pacjenta. Oznacza to, że jest to metoda całkowicie pozbawiona niepożądanych odczynów  pozabiegowych, np. uczulenia na preparat bądź któryś z jego składników.

Mezoterapia cienkoigłowa twarzy jest zabiegiem szczególnie polecanym kobietom, które chcą w sposób naturalny, ale widoczny poprawić kondycję i stan swojej skóry. Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym powoduje pobudzenie specjalnych komórek – fibroblastów, które wpływają na wzrost syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, te natomiast czynią naszą skórę bardziej napiętą i elastyczną. Płytki krwi znajdujące się w preparacie zawierają naturalne czynniki wzrostu, które są niezbędne w procesie naprawy i regeneracji tkanek. Przyczyniają się do powstawania większej ilości naczyń krwionośnych, które powodują, że skóra staje się dotleniona i dobrze odżywiona. Wpływa to tym samym na zwiększenie gęstości skóry i poprawę jej faktury. Wszystkie te zjawiska i procesy powodują razem przebudowę skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawę kolorytu, wzrost napięcia oraz efekt wypoczętej, zdrowej i świeżej cery.

Sam zabieg trwa około 45 min., a poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim, analizą ewentualnych defektów pacjentki, omówieniem przeciwwskazań oraz nałożeniem kremu znieczulającego. Zabieg nie jest bolesny, gdyż wykonywane są mikroukłucia bardzo cienką igłą.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są przeciwwskazane w następujących przypadkach: ciąża i okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, choroby krwi przebiegające z zaburzeniem krzepnięcia, alergia, aktywna opryszczka, zakażenie skóry w miejscu poddawanemu zabiegowi, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwpłytkowych, pokrzywka w wywiadzie.

Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk lub drobne siniaczki. Przez następne 48 godzin należy powstrzymać się od nakładania makijażu i dotykania twarzy. Zaleca się używanie jednorazowego ręcznika bawełnianego do przecierania twarzy po dokładnym myciu.

Jeśli ktoś dopiero zaczyna swą „przygodę” z medycyną estetyczną, zbieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wydaje się być najlepszą, a z pewnością najbezpieczniejszą opcją.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze