Zaloguj
Reklama

Orzechy w kosmetyce – działanie których jest najbardziej efektywne?

Zdrowa przekąska
Fot. shutterstock
Zdrowa przekąska
(0)

Laskowe, włoskie, brazylijskie i wiele innych rodzajów smacznych orzechów od dawna wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Dzięki właściwościom nawilżającym, wygładzającym, ujędrniającym orzechy stanowią cenny produkt pielęgnacyjny.

Reklama

W kosmetyce orzechy przede wszystkim wykorzystywane są w postaci olei. Do najpopularniejszych należą oleje z orzechów:

  • włoskich,
  • laskowych,
  • makadamia,
  • ziemnych.

Ważne! Właściwości pielęgnacyjne orzechów opierają się na dobroczynnych składnikach, do których należą m.in. witaminy, minerały oraz kwasy tłuszczowe.

Oleje powstałe z orzechów dodaje się do kremów, balsamów, mydeł, szamponów etc. Są to kosmetyki o właściwościach natłuszczających i nawilżających.

Orzechy – bogactwo składników

Oleje orzechowe to przede wszystkim bogate źródło witamin – mają one właściwości antyoksydacyjne (chronią przed działaniem wolnych rodników) oraz odżywcze. Obecne w orzechach kwasy tłuszczowe (zwłaszcza Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) charakteryzują się działaniem nawilżającym, uzupełniają niedobory lipidów, przeciwdziałają utracie wody, a także wpływają na zwiększenie rozpuszczalności niektórych witamin.    

Olej z orzechów  działanie

Olej z orzecha włoskiego – idealny do cery dojrzałej. Ma działanie przeciwstarzeniowe, przeciwzapalne, łagodzi zmiany skórne.

Olej z orzecha ziemnego – pomaga zwalczyć łuszczycę, egzemę, łupież.

Olej z orzecha laskowego – wpływa na poprawę jędrności skóry, nawilża, dodaje blasku.

Olej z orzechów makadamia – regeneruje i chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, polepsza kondycję włosów oraz paznokci. Wskazany jest do wszystkich rodzajów skóry. Zwalcza cellulitu.

Olej z orzechów brazylijskich – ma działanie przeciwzmarszczkowe. Wykorzystywany jest ponadto w kosmetykach do pielęgnacji włosów zniszczonych.  

Dodaj orzechy do diety

Z dobroczynnych właściwości orzechów warto korzystać nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Orzechy zawierają liczne składniki odżywcze, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Ważne! Wystarczy jeść jeden orzech dziennie, by dostarczyć organizmowi cynku (pozwala organizmowi poradzić sobie z wolnymi rodnikami). Cynk ma korzystny wpływ na stan skóry, włosów oraz paznokci.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze