Zaloguj
Reklama

Nici liftingujące - ciekawostki

Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym
Fot. Shutterstock
Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym
(0)

Nici liftingujące wykorzystywane są obecnie coraz częściej w medycynie estetycznej, stanowiąc alternatywę dla interwencji chirurgicznych. Ze względu na dostępność kilku rodzajów nici, walczyć można z wieloma niedoskonałościami skóry, nie tylko w obrębie twarzy, ale również na innych obszarach ciała, gdzie dotyka nas problem wiotkiej skóry. W połączeniu z innymi zabiegami, mogą dawać doskonały efekt odmłodzenia skóry.

Reklama

Medycyna estetyczna ewoluuje, przynosząc coraz nowsze i mniej inwazyjne rozwiązania, w walce z niedoskonałościami. Jeszcze do niedawna, by usunąć zmarszczki na czole, podnieść biust lub pośladki czy też wymodelować owal twarzy, konieczne było wykonanie kilku zabiegów. Obecnie, za pomocą nici liftingujących specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, są w stanie usunąć niedoskonałości z niemalże każdego obszaru naszego ciała.

Rodzaje nici

W zależności od tego, gdzie zamierzamy wykonać zabieg oraz z jakim problemem walczymy, dobrany zostaje odpowiedni rodzaj nici liftingujących, istnieje bowiem ich kilka.

Nici liftingujące z haczykami nadają się idealnie, kiedy naszym problemem jest zwiotczała skóra, na przykład na policzkach. Podciągają one bowiem skórę oraz modelują naszą twarz, co stanowi alternatywę dla liftingu chirurgicznego.

Nici liftingujące skręcone (screw), sprawdzają się doskonale w sytuacji, kiedy chcemy pozbyć się tzw. drugiego podbródka, gdyż ich działanie, analogiczne do sprężyny, napina skórę, ale jednocześnie, dzięki właściwościom lipolitycznym, pomagają walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu, rozpuszczając ją.

Nici liftingujące proste, sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku drobnych zmarszczek wokół oczu, na cienkiej skórze, jak również, w połączeniu z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, dają świetne efekty odmładzające skórę.

Nie tylko na twarzy

Nici liftingujące można zastosować nie tylko na obszarze twarzy, ale również w innych okolicach ciała. Doskonale nadają się one bowiem do walki z wiotka skórą, na przykład w obrębie tylnej części ramion (gdzie mamy do czynienia z tzw. „motylkami”), pośladków czy w przypadku uniesienia biustu.

Na co zwrócić uwagę?

Decyzja o wykonaniu zabiegu za pomocą nici liftingujących powinna być poprzedzona konsultacją lekarską, z określeniem dokładnej wizji i oczekiwań pacjenta. Warto zastanowić się szczególnie nad wyborem pomiędzy nićmi permanentnymi a nićmi samorozpuszczającymi się. Specjaliści skłaniają się bardziej do polecania nici samorozpuszczających, z racji tego, iż są bezpieczniejsze. W przypadku nici permanentnych, istnieje większe prawdopodobieństwo powikłań pozabiegowych, jak również należy mieć świadomość, iż jest to swego rodzaju ciało obce, które pozostając pod skórą, z czasem może powodować jej deformacje. [1]

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • [1] „Nici liftingujące- jedna metoda na kilka okolic” U. Brumer [w:] „Ekspert. Anti-aging” magazyn dla pacjentów klinik medycyny estetycznej i anti-aging, chirurgii plastycznej oraz spa, styczeń/ luty 2016 (nr 46)

Reklama
(0)
Komentarze