Zaloguj
Reklama

Koblacja w dermatologii kosmetycznej

Dojrzała kobieta
Fot. shutterstock
Dojrzała kobieta
(0)

W opowiedzi na objawy procesów starzenia się skóry mozna znaleźć wiele metod, które poprawiają wygląd skóry a także ją odmładzają. Jednym z baiegów spłycania zmarszczek jest koblacja, której efektem jest produkcja kolagenu typu I.

Reklama

Koblacja jest metodą walki ze zmarszczkami skóry twarzy, działającą w oparciu o właściwości pola elektromagnetycznego częstotliwościach radiowych. Podczas zabiegu dochodzi do termicznego złuszczania kolejnych warstw skóry, co wywołuje stan zapalny na skórze. Jest to jednak efekt wywoływany celowo, gdyż w odpowiedzi na powstający stan zapalny, dochodzi do produkcji w skórze kolagenu typu I oraz, po odbudowie naskórka, do spłycenia zmarszczek. Koblacja jest zabiegiem stosunkowo mało inwazyjnym. Podczas jego wykonywania, temperatura tkanek sięga 40 do 70 stopni, co jest niewysoką wartością w porównaniu do temperatur, jakie osiągają tkanki podczas zabiegów laserowych czy zabiegów z wykorzystaniem prądu. Okres rekonwalescencji po takim zabiegu również jest krótszy. Do odbudowy naskórka dochodzi w 7 do 10 dni, natomiast stan zapalny, ustępuje całkowicie w okresie do 4 tygodni.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • „Zabiegi dermatologii estetycznej” [w:] „Dermatologia. Podręcznik dla studentów kosmetologii.” Danuta Nowicka, Wrocław 2010

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze