Zaloguj
Reklama

Jak zrobić maseczkę na płótnie?

Maseczka, wizyta u kosmetyczki
Fot. ojoimages
Maseczka, wizyta u kosmetyczki
(5)

Popularne obecnie maseczki pielęgnacyjne na płótnie nie należą do tanich. Biorąc pod uwagę fakt, że produkt tego rodzaju należy stosować co najmniej dwa razy w tygodniu, jest to drogi środek kosmetyczny. Można jednak taką maseczkę wykonać samej.

Reklama

Gotowe maseczki to nasączone substancjami pielęgnacyjnymi chusteczki bawełniane. Dlatego też ich własnoręczne zrobienie nie jest trudne.

Zrób to sama

W sklepach drogeryjnych można kupić cieniutkie chusteczki kosmetyczne wyprodukowane z waty bawełnianej. Będzie to idealna baza pod maseczkę. Można także użyć do tego celu grubej (najlepiej 4-warstwowej) chusteczki higienicznej bądź grubego ręcznika kuchennego. Następnie należy przy pomocy nożyczek wyciąć owalny kształt maski i zrobić otwory na oczy, nos oraz usta.

Ważne! Najlepiej wpierw wyciąć otwory na oczy. Potem przymierzyć chusteczkę do twarzy i wykonać kolejne otwory na nos i usta.

Gdy w chusteczce będą wszystkie otwory, umieszczamy ją w miseczce ze środkiem pielęgnacyjnym, który chcemy zaaplikować sobie na twarz.

Czym nasączyć chusteczkę?

Warto do maseczki użyć toniku z dodatkiem serum, który wzmocni działanie. Wśród toników najlepiej będzie się nadawał: nawilżający i złuszczający. Zamiast toniku można zastosować esencję pielęgnacyjną bądź też:

  • miód,
  • świeże soki,
  • mleko,
  • siemię lniane,
  • żel aloesowy,
  • owoce.

Ważne! Chusteczkę można nasączyć wieloma produktami, muszą mieć one jednak lekką, żelową konsystencję.

Zalecenia

Warto przed aplikacją włożyć maseczkę na kilka minut do lodówki – uzyskamy wtedy efekt chłodzący. Należy pamiętać, by za długo nie trzymać maseczki na twarzy (wystarczy 10-15 minut), w przeciwnym razie płótno ulegnie wyschnięciu (bawełna wciąga wilgoć z twarzy) i nie uzyskamy efektu, jaki zamierzałyśmy (nawilżenia i odżywienia). Pozostałość maseczki należy wklepać w skórę.

Podsumowanie

Samodzielne wykonanie maseczki na płótnie nie jest rzeczą trudną, a jej działanie pielęgnacyjne jest nie do przecenienia. Maseczki w formie tkaniny nasączonej aktywnymi substancjami (m.in. odżywczymi, nawilżającymi) wykazują intensywniejsze, a także skuteczniejsze działanie od tradycyjnych maseczek w formie kremu. Płótno nasączone aktywnymi składnikami pielęgnacyjnymi (m.in. witaminy, antyoksydanty) przylega ściśle do skóry, nie pozwalając cennym składnikom się ulotnić (jednocześnie ułatwia im przenikanie do najgłębszych warstw skóry).  

Piśmiennictwo

Kategorie ATC:


Reklama
(5)
Komentarze