Zaloguj
Reklama

Farbowanie brwi i rzęs nie dla każdego?

Rzęsy
Fot. Shutterstock
Rzęsy
(0)

Ładna oprawa oczu wyrównuje proporcje twarzy, tym samym dodając jej uroku. Nie dziwi więc fakt, że wiele kobiet celem podkreślenia swojego spojrzenia decyduje się na zabieg farbowania brwi oraz rzęs henną. Należy być jednak świadomym, że zabieg tego typu może uczulać, warto wpierw wykonać próbę uczuleniową.

Reklama

Henna to barwnik wytwarzany ze sproszkowanych liści i pędów lawsonii bezbronnej, rośliny występującej w gorącym klimacie na terenie Afryki Północnej i Azji Południowej. Henna w swojej naturalnej postaci jest barwnikiem w kolorze czerwono-brunatnym. W sklepach kosmetycznych znajdziemy jednak wiele innych kolorów farb powstałych z henny. Bardzo popularna jest czarna henna, powszechnie wykorzystywana do malowania brwi i rzęs.

Preparaty wytworzone na bazie henny często są dostępne w postaci proszku, który przed zastosowaniem należy zmieszać z wodą utlenioną. Gotowe preparaty mają konsystencję kremową lub żelową.

Hennę rzęs najlepiej jest wykonać u specjalisty w salonie kosmetycznym. Jest to rodzaj czynności przeprowadzanej na zamkniętych oczach, przez co w domowych warunkach jest praktycznie niewykonalna. Liczy się także praktyka w wyrobieniu gotowego produktu – za rzadka konsystencja może wpłynąć do oka i spowodować nieprzyjemną reakcję, zaś zbyt gęsta może nie pokryć dokładnie włosków.

Bardzo istotne jest, by przed wykonaniem koloryzacji henną na minimum dobę przed planowanym zabiegiem wykonać próbę uczuleniową (nałożyć małą kropkę rozrobionej henny za uchem i obserwować to miejsce), jeśli efekty będą pozytywne, można poddać się koloryzacji.

Decydując się na zastosowanie henny, warto wpierw zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonania farbowania, nalezą do nich m.in. 

  • alergie,
  • jęczmień,
  • otarcia i widoczne uszkodzenia skóry wokół oczu,
  • zapalenie spojówek,
  • choroby oczu,
  • zły stan rzęs oraz brwi,
  • widoczna opuchlizna powiek,
  • widoczne zaczerwienienie oczu,
  • poszczególne choroby zakaźne.

Przed zabiegiem farbowania henną zawsze powinna być przeprowadzona indywidualna konsultacja, która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz określić efekt końcowy. Zabieg z użyciem henny powinien być przeprowadzany w sterylnych oraz w pełni higienicznych warunkach.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze