Zaloguj
Reklama

Cienie pod oczami - mamy na nie sposób!

Autorzy: informacja prasowa Pr Expert
dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell
Kobieta
Fot. ojoimages
Kobieta
(3)

Nieestetyczne cienie pod oczami to zmora wielu z nas. Jak działać, aby skutecznie i nieinwazyjnie zaradzić problemowi? Świeże spojrzenie na sprawę przedstawia dr Edyta Engländer – dermatolog i specjalista.

Reklama

Delikatna skóra twarzy starzeje się najszybciej. Szczególnie wrażliwa jest okolica wokół oczu, gdzie często, już przed trzydziestym rokiem życia, widoczne są pierwsze zmarszczki mimiczne. Problemem staje się też wiotkość skóry, utrata jej sprężystości, objętości, a także nieefektowne cienie pod oczami. Walkę z nimi możemy przeprowadzać na różnych frontach. Przełomem są komórki macierzyste MIC-1, które zadziałają… już na poziomie komórkowym!

Delikatna okolica oczu

Na powiekach i w okolicy oczu znajduje się najcieńsza warstwa skóry o grubości zaledwie… 0,5 mm! Co charakteryzuje ten obszar? Przede wszystkim słaby system podporowy i niewielka ilość podściółki tłuszczowej, a także zmniejszone krążenie krwi. - Skóra wokół oczu, oprócz tego, że jest bardzo cienka, cechuje się słabym nawilżeniem, zwiększoną wrażliwością i większą podatnością na alergie w stosunku do reszty naszego ciała – komentuje dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista.

dr Edyta Engländer, fot: Expert PR

 

Podkrążenia i zacienienia

Biorąc pod uwagę delikatną strukturę skóry wokół oczu, łatwo wywnioskować, że to właśnie dla tych okolic czynniki, takie jak niedobór witamin związany z niewłaściwą dietą, zanieczyszczone środowisko, dym papierosowy, czy promienie UV są najbardziej niebezpieczne. – Nieprzespane noce i zmęczenie, ale także czynniki zewnętrzne podrażniają delikatną skórę wokół oczu. Ze względu na swoją wiotkość jest ona też podatna na zastoje limfatyczne, a cienie pod oczami to nic innego, jak skutek zaburzeń krążenia limfy w organizmie. Jeśli dodać do tego płytko unaczynioną skórę i prześwitującą sieć naczyń krwionośnych – łatwo o podkrążenia w tym obszarze – dodaje.

Piśmiennictwo

Kategorie ATC:


Reklama
(3)
Komentarze