Zaloguj
Reklama

Cera wrażliwa

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Źródło: Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska. Red. Maria Noszczyk. Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Warszawa
Krem do twarzy
Fot. ojoimages
Krem do twarzy
(5)

Cerę wrażliwą cechuje wyjątkowa delikatność i podatność na warunki atmosferyczne.

Reklama

Osoby z tym typem cery często borykają się z pękającymi naczynkami oraz uczuleniami. Dodatkowo występuje uczucie pieczenia, ściągania, mrowienia i świądu.

Przy wyborze kosmetyków, należy zwrócić uwagę by ich składniki były jak najbardziej naturalne. Nie należy stosować kosmetyków z retinolem, alkoholem lub kwasami owocowymi. Jest to szczególnie ważne, gdyż mogą one powodować podrażnienie skóry. Gorące, tłuste, pikantne oraz ciężkostrawne potrawy nie są zalecane. Nie należy również pić mocnej herbaty lub kawy oraz palić papierosów.

Stan skóry może być znacznie pogorszony poprzez działanie promieniowania UV, spalin, kurzu oraz zanieczyszczeń powietrza. Negatywnie wpływa również siedzący tryb życia oraz przebywanie w dusznych, suchych pomieszczeniach.

Osoby z tym typem cery nie powinny do mycia twarzy używać wody z mydłem. Używane kosmetyki nie powinny zawierać substancji zapachowych. Niewskazane jest stosowanie maseczek, które mocno wysychają na twarzy oraz peelingów. Ręcznik do wycierania twarzy warto zastąpić jednorazowymi papierowymi ręczniczkami. Należy uważać by zbytnio nie ocierać skóry przy wycieraniu.

Reklama
(5)
Komentarze