Zaloguj
Reklama

Cera sucha

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Źródło: Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska. Red. Maria Noszczyk. Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Warszawa
Kremy
Fot. ojoimages
Kremy
(0)

Cera sucha charakteryzuje się jasnym, szarawym kolorem.

Reklama

Cera sucha charakteryzuje się jasnym, szarawym kolorem.Jest bardzo cienka i elastyczna. Pory są bardzo zwężone, prawie niewidoczne. Często pojawiają się przebarwienia. Można zauważyć też rozszerzone naczynka krwionośne. Częste jest łuszczenie naskórka.

Skóra jest bardzo wrażliwa i reaguje zaczerwienieniem na mydło, wodę lub warunki atmosferyczne. Ze względu na brak płaszcza wodno-lipidowego skóra ma tendencje do szybkiej utraty wody. Konsekwencją tego jest szybsze starzenie. Bardzo szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki, może to nastąpić nawet w wieku 20 lat. Pojawiają się zazwyczaj wokół oczu, ust i szyi.

Cerę suchą należy nawilżać zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Konieczne jest dostarczenie skórze składników wiążących wodę i natłuszczających, czyli ceramidów, kwasu hialuronowego oraz witamin.

Należy pamiętać, że do mycia tego typu cery nie jest wskazane używanie tradycyjnych mydeł. Nie powinno się również stosować maseczek o działaniu ściągającym oraz zbyt często używać peelingów. Częste opalanie oraz palenie papierosów dodatkowo wysuszają skórę.

Reklama
(0)
Komentarze