Zaloguj
Reklama

Zabiegi kosmetyczne w ciąży

Spa
Fot. shutterstock
Spa
(5)
Reklama

Zabiegi upiększające wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Zabiegi kosmetyczne w ciąży - Objawy i przebieg

Kobieta ciężarna nie powinna rezygnować z wizyt u kosmetyczki. W gabinecie zawsze jednak należy informować o tym, że jest się w ciąży.

Delikatne zabiegi oczyszczania przy użyciu preparatów ziołowych oraz masaże relaksacyjne twarzy, dekoltu i szyi zapewniają piękny, świeży wygląd oraz dają uczucie relaksu i odprężenia. W ciąży warto zrezygnować ze skomplikowanych zabiegów jak np. lifting, zabiegi odmładzające z retinolem. W tym okresie nie zaleca się wykonywania zabiegów wymagających stosowania prądów jak np. jonoforeza, sonoforeza czy galwanizacja.

Prąd przenikający przez organizm może mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód. Nie powinno się także wykonywać okładów rozgrzewających, depilacji za pomocą ciepłego wosku oraz zabiegów silnie złuszczających, eksfoliacji, zamykania naczynek. Wykonywanie makijażu permanentnego oraz tatuaży zwiększa ryzyko infekcji, co dla kobiet w ciąży jest szczególnie niebezpieczne.

Skóra podczas ciąży wykazuje większą wrażliwość, w związku z czym mogą pojawić się reakcje uczuleniowe po zastosowaniu niektórych kosmetyków i preparatów, nawet tych, które do tej pory były dobrze tolerowane.

Bezpiecznie można stosować maseczki owocowe, gdyż zawarte w nich witaminy i flawonoidy mają dobroczynne działanie nie tylko dla skóry, ale również dla całego organizmu. Korzystne są również zabiegi dotleniające oraz aromaterapia.

Kiedy udać się do lekarza i leczyć

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów jak np. silne zaczerwienienie, świąd skóry, wypryski lub inne zmiany na skórze po wykonaniu zabiegów kosmetycznych należy zgłosić się do lekarza. Konieczne jest różnicowanie zmian wywołanych zabiegiem od zmian chorobowych.

Zabiegi kosmetyczne w ciąży - Leczenie

Pomimo, że większość zabiegów upiększających można wykonać samemu, w czasie ciąży lepiej udać się do dobrego salonu kosmetycznego. Specjalista wybierze takie kosmetyki oraz zaproponuje takie zabiegi, które są w pełni bezpieczne dla kobiet ciężarnych.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze