Zaloguj
Reklama

Sposoby na ładne i mocne paznokcie

Autorzy: Edyta Bańcyr
Manicure
Fot. Pantherstock
Manicure
(0)
Mocne paznokcie
Reklama

Lato zbliża się wielkimi krokami, warto więc zadbać o paznokcie- zarówno u rąk i jak i stóp. Oto lista kilku prostych, domowych sposobów, które pozwolą cieszyć się ładnymi i zdrowymi paznokciami.

Mocne paznokcie - Objawy i przebieg

Po pierwsze - daj paznokciom odpocząć

Warto zrobić tygodniową przerwę od malowania paznokci. Płytka, która nieustannie pokryta jest warstwą lakieru wymaga odpoczynku. Zmyj lakier, obetnij paznokcie, delikatnie spiłuj pilniczkiem.

Po drugie - kąpiel dla dłoni i stóp

Paznokcie świadczą o zdrowiu naszego organizmu. Warto od czasu do czasu wykonać kąpiel dłoni i stóp w niewielkiej ilości oliwy z oliwek wzbogaconej o kilka kropli soku z cytryny. Wmasuj mieszankę w nasadę paznokci, pozwól, aby oliwa się wchłonęła. Zabieg warto powtarzać raz w tygodniu.

Inną metodą jest moczenie dłoni/stóp w mieszance z siemienia lnianego i wody (2 łyżki siemienia zalać ½ szklanki gorącej wody, odstawić na pół godziny). Paznokcie zanurzamy w mieszance na ok 15 minut. Zabieg powtarzamy raz  w tygodniu . Warto również wypróbować maseczkę z czosnku. Ząbek czosnku należy rozgnieść z 1 łyżeczka oliwy z oliwek i wmasować w paznokcie. Zmyć po 10 minutach.

Po trzecie - dieta

Na paznokciach najłatwiej zauważyć wszelkie nieprawidłowości, jakie towarzyszą naszemu odżywianiu. Przebarwienia, rozdwajanie paznokci, łamliwość wynikają przede wszystkim z nie prawidłowego odżywiania! Wzbogać dietę o orzechy, tłuste  ryby i owoce. Dostarczysz organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Pamiętaj! Nie wystarczy jednorazowa zmiana diety. Aby organizm zregenerował siły,co objawi się w zdrowym wyglądzie paznokci, niezbędna jest przynajmniej miesięczna zmiana nawyków żywieniowych.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze