Zaloguj
Reklama

Farbowanie włosów w ciąży

Autorzy: Redakcja
Wizyta u fryzjera
Fot. medforum
Wizyta u fryzjera
(4)
Reklama

Zabiegi fryzjerskie w czasie ciąży

Farbowanie włosów w ciąży - Objawy i przebieg

Estetyczny wygląd ciężarnej ma duże znaczenie dla jej dobrego samopoczucia. Zadbane włosy i odpowiednia fryzura to jedne z elementów dobrego wyglądu. Podczas ciąży nie ma konieczności rezygnacji z zabiegów fryzjerskich. Jest to okres, w którym na skutek zmian hormonalnych włosy stają się mocniejsze, bardziej lśniące oraz rosną szybciej, co wiąże się z potrzebą częstszego ich przycinania, aby utrzymać ich zdrowy i estetyczny wygląd.

Ze względu na wysoki poziom estrogenów zmniejsza się także ich wypadanie. Niestety w czasie ciąży reakcji włosów na poszczególne zabiegi fryzjerskie nie da się przewidzieć. Zdarza się, że osiąga się wręcz odwrotny skutek niż zamierzony. Dotyczy to przede wszystkim trwałej ondulacji oraz farbowania. Większość zabiegów fryzjerskich można bezpiecznie wykonywać w ciąży.

Przenikanie substancji chemicznych przez skórę głowy jest tak minimalne, że nie zagraża zdrowiu dziecka. Pomimo tego należy jednak zachować pewną ostrożność i umiar. Zawsze należy poinformować fryzjera, o swoim odmiennym stanie.

Kiedy udać się do lekarza i leczyć

Jeżeli po zabiegach fryzjerskich pojawią się jakieś niepokojące objawy jak np. nadmierny świąd skóry, zaczerwienienia, wysypka należy zgłosić się do lekarza. Najprawdopodobniej są to reakcje uczuleniowe na użyte podczas zabiegów środki chemiczne.

Farbowanie włosów w ciąży - Leczenie

Specyfiki zastosowane podczas farbowania włosów czy też innych zabiegów fryzjerskich powinny działać łagodnie oraz posiadać atest. W czasie ciąży należy używać tylko delikatnych farb, najlepiej na bazie roślinnej oraz unikać silnie drażniących płynów, lakierów, pianek.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze