Zaloguj
Reklama

Czas na sesję...

Biblioteka
Fot. ojoimages
Biblioteka
(5)

Chodzą zmęczeni, zestresowani, liczą dni kiedy ich koszmar się skończy. Mowa o studentach, którzy mają teraz bardzo intensywny okres w swoim życiu.

Reklama

Kto był lub aktualnie jest studentem, ten wie, jak ważnym etapem w czasie trwania studiów jest sesja egzaminacyjna. Studenci w tym czasie najczęściej chodzą rozdrażnieni i zestresowani. Dla wielu, to czas próby, zmierzenia się z własnymi umiejętnościami i słabościami. Są też tacy, którzy z epickim spokojem podchodzą do egzaminów.

Sesja to okres bez sztywnych reguł, które mogłyby pomóc w zaliczeniu semestru. Każdy ma indywidualne podejście do tej sprawy. Najważniejsze, aby nauka nie ściągała snu z powiek, a student czuł się wypoczęty, mimo intelektualnego wysyłku. Warto zadbać szczególnie o wystarczającą ilość snu, zdrowe odżywanie oraz ruch.

W trakcie nauki, często odczuwamy zmęczenie i znużenie. W ramach przerwy można wyjść na spacer. Dzięki temu, dotlenimy mózg i rozruszamy mięśnie. Warto też zadbać o swój organizm, zażywając magnez, który reguluje pracę naszego mózgu oraz serca.

Dobrze zaplanowana nauka, jest kluczem do sukcesu.
Redakcja portalu życzy wszystkim studentom owocnej nauki i zaliczenia wszystkich egzaminów!

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze