Zaloguj
Reklama

Zwalcz cellulit laserem

Zwalcz cellulit laserem
Fot. medforum
(5)

Cellulit, potocznie nazywany „pomarańczową skórką”, to skórna przypadłość, określana także mianem lipodystrofii typu kobiecego, obrzękowo - włókniejącym zwyrodnieniem tkanki podskórnej bądź guzkowo twardniejącym zwyrodnieniem tłuszczowym. Tworzy się pod skórą w tych miejscach ciała, w których odkłada się podskórna tkanka tłuszczowa (m.in. uda, pośladki, brzuch). Wizualnie skóra „zaatakowana” cellulitem przypomina pomarańczową skórkę (stąd jej określenie) lub pikowany materac.

Reklama

Mechanizm terapii laserem opiera się na zasadzie fotoindukcji biologicznej - wiązka światła wysyłana przez laser trafia do wnętrza tkanek, oddziałując na skórę, a także na naczynia włosowate, limfatyczne, tkankę podskórną oraz mięśnie. Promienie lasera pobudzają odnowę komórek, usprawniając krążenie krwi i limfy. Ponadto w trakcie terapii dochodzi także do oczyszczenia organizmu i komórek tłuszczowych ze zbędnych produktów przemiany materii.

Ważne! Działanie laseroterapii można porównać do bardzo głębokiego masażu, który jest bezbolesny i prosty.

Najpopularniejsze zabiegi to:

Laser AccuShape to swoistego rodzaju liposukcja laserowa. Stosowany w terapii laser wyposażony jest w światłowód, który wprowadza wiązkę światła pod powierzchnię skóry. Następnie rozbija komórki tłuszczowe, przecina przegrody łącznotkankowe, modeluje i poprawia napięcie skóry.

Ważne! Efekty zabiegu uwidaczniają się stopniowo (w przeciągu kilku tygodni od wykonania zabiegu). Skóra ulega wyrównaniu i ujędrnieniu.

System TriActive jest terapią, który łączy w sobie trzy metody:

 • lasera diodowego (stymuluje odbudowę naczyń w tkance podskórnej)
 • krioterapii (redukuje obrzęki)
 • masażu (poprawia obieg limfy)

Cellulaze jest zabiegiem jednorazowym i małoinwazyjnym. Efekty następują stopniowo w ciągu roku od zastosowania terapii.

Ważne! Po zabiegu przez pewien czas nosi się specjalne rajstopy kompresyjne.

I - lipo wykorzystuje laser diodowy, który umożliwia frakcyjną redukcję tkanki tłuszczowej.

BODY - MIX redukuje cellulit i modeluje sylwetkę. Sposób działania jest podobny do systemu TriActive, różnica polega w wzbogaceniu terapii o czwartą metodę - fotostymulację (redukuje obrzęki, ułatwiając usuwanie nagromadzonych płynów).

Ważne! Chcąc utrzymać po laseroterapii optymalny efekt na dłużej, zaleca się poddanie kilku, kilkunastu zabiegom. Wyjątkiem jest Cellulaze, w którym wystarczy tylko jeden zabieg (efekt jest widoczny co najmniej przez rok czasu).

Podsumowanie 

Podstawą w „walce” z cellulitem, jest przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia.

Ważne! Bez odpowiedniej profilaktyki żaden zabieg na dłużej nie spełni swojej roli.

Profilaktyka antycellulitowa to:

 • ruch (poprawia krążenie i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej)
 • odpowiednia dieta, w której powinny znaleźć się produkty pełnoziarniste bogate w błonnik (m.in. kasza jęczmienna, gryczana, ciemne pieczywo), także białko (m.in. ryby, chude mięso, nabiał) oraz warzywa i owoce
 • picie odpowiedniej ilości wody, która ułatwia pozbycie się toksyn z organizmu (2 litry dziennie)
 • picie zielonej herbaty (źródło teobrominy, która przyśpiesza pozbywanie się komórek tłuszczowych)

Należy zrezygnować z:

 • picia dużych ilości kawy
 • spożywania produktów wysoce przetworzonych i zawierających (m.in. sól, cukier, tłuszcze, wzmacniacze smaku)
Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

 • B.E Katz, N.S Sadick „Modelowanie sylwetki. Seria Dermatologia Kosmetyczna”, wyd. I polskie, red. A. Kaszuba, 2011 rok
  W. Westcott, R. La Rosa Loud „Figura bez cellulitu”, KDC, wyd. 1, Warszawa 2004 rok

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze