Zaloguj
Reklama

Zadbaj o siebie już teraz - przygotuj się na nadchodzącą wiosnę!

Autorzy: Biuro prasowe
Kobieta pod prysznicem
Fot. medforum
Kobieta pod prysznicem
(5)

Zima to czas kiedy nasze włosy i skóra, bardziej niż zwykle, narażone są na negatywne oddziaływanie warunków pogodowych. Dlatego też, szczególnie o tej porze roku powinniśmy zadbać o ich kondycję. Odpowiednia profilaktyka, dieta i stosowanie specjalistycznych preparatów może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami mrozu.

Reklama

Włosy - działaj profilaktycznie, a unikniesz przykrych konsekwencji 

Przetłuszczone, naelektryzowane czy nadmiernie wypadające - to tylko część przykrych zimowych konsekwencji, jakie mogą przydarzyć się naszym włosom. Mroźne dni wystawiają je  na ciężką próbę.

Na mrozie i zimnym wietrze, przy małej wilgotności powietrza, włosy wysuszają się, rozdwajają i łamią  na cienkich końcach pozbawionych osłonki. Gdy nieosłonięta skóra owłosiona głowy zbyt często i długo narażona jest na mróz, zmniejsza się poprzez skurcz naczyń włosowatych ukrwienie mieszków i w konsekwencji może to doprowadzić na nadmiernego wypadania włosów, jednak dopiero po pewnym czasie - komentuje Anita Tarajkowska - Olejnik, specjalista dermatolog.

Skąd taki opóźniony efekt? Umierający włos nie wypada od razu, a proces ten może trwać nawet parę tygodni.

Skóra - zniweluj pierwsze objawy mroźnych dni

Zima jest także szczególnie trudnym okresem dla skóry twarzy. Mróz i silny wiatr nie sprzyjają zachowaniu zdrowego wyglądu. Największych problemów doświadczają zwłaszcza te osoby, które z natury mają suchą skórę. Zimą w naszym naskórku znacząco zmniejsza się ilość ceramidów, cholesterolu czy kwasów tłuszczowych, przez co bariera ochronna skóry zostaje zaburzona. Staje się ona przesuszona, co z kolei wpływa na jej podrażnienia.

fot. panthermedia

W tym szczególnym okresie roku należy pamiętać o kilku czynnikach, które mają znacząc wpływ na jej wygląd. Wśród nich bardzo ważna jest dieta (bogata w tłuszcze, witaminę C, A i E), picie wody (minimum 1,5l dziennie) czy stosowanie kremów ochronnych. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio i kompleksowo dbać o skórę zimą - dzięki temu będzie wyglądać zdrowo - niezależnie od pory roku.

Molekuła Regen7 - jedna substancja, wiele zastosowań

Od pewnego czasu na rynku dostępne są produkty zawierające substancję czynną o nazwie Molekuła Regen7. To odkrycie polskich naukowców z Łodzi znalazło swoje zastosowanie w specjalistycznych preparatach dermokosmetycznych, przeznaczonych zarówno do pielęgnacji skóry problemowej jak i włosów, rzęs i brwi, borykających się z problemem nadmiernego wypadania.

Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek. Dzięki swoim właściwościom działa regenerująco, utrzymując skórę w dobrej kondycji.

Ponadto, substancja poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy, przez co wpływa także na jego odżywienie. Molekuła Regen7 reguluje także pracę gruczołów łojowych. Dzięki tym wszystkim właściwością, znalazła tak wszechstronne zastosowanie w produktach dermokosmetycznych. 

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(5)
Komentarze