Zaloguj
Reklama

Zabiegi odmładzające skórę dłoni

Manicure
Fot. Pantherstock
Manicure
(0)

Skóra naszych rąk jest widocznym elementem naszego ciała i to właśnie na niej najbardziej widać upływający czas. Poprawa jej wyglądu wymaga często czasu i powtarzania zabiegów pielęgnacyjnych. Dermatologia estetyczna proponuje nam wiele zabiegów, by osiągnąć poprawę kondycji skóry rąk i dłoni.

Reklama

Spis treści:

  1. Dłonie - nasza wizytówka
  2. Kwas hialuronowy - natychmiastowy efekt
  3. Mezoterapia
  4. Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego
  5. Fale radiowe i laser

Dłonie - nasza wizytówka 

Dłonie - obszar naszego ciała, który potrafi zdradzić nasz wiek. Upływający czas odciska się na skórze dłoni i rąk, powodując jej wiotczenie czy zmarszczenie. Często pojawiają się na niej liczne przebarwienia oraz plamy. Poprawa wyglądu skór dłoni okazuje się dość trudna, gdyż zabiegi przynoszą efekty dopiero po upływie jakiegoś czas lub też konieczne jest ich powtarzanie w odpowiedniej ilości serii. Dermatologia estetyczna przychodzi jednak z pomocą naszym dłoniom.

Kwas hialuronowy - natychmiastowy efekt 

Wstrzyknięcie w skórę dłoni kwasu hialuronowego, za pomocą kaniuli, jest zabiegiem, który natychmiast przynosi efekt poprawy kondycji skóry rąk. Staje się ona widocznie odmłodzona, napięta a uwidocznione wcześniej naczynia krwionośne, zostają schowane i stają się mniej widoczne.

Mezoterapia 

Kolejnym sposobem na poprawę wyglądu naszej skóry na rękach jest zabieg mezoterapii. Do jego wykonania używa się specjalnego wałka lub strzykawki, za pomocą których wtłacza się pod skórę koktajle witaminowe. Zabieg jest poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego, co powoduje iż staje się niemalże bezbolesny, a ślady nakłuć po jego wykonaniu znikają do 5 dniu po zabiegu.


Zdrowe dłonie, fot. panthermedia

Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego 

W sytuacji kiedy skóra na rękach wymaga dogłębnej regeneracji, można zastosować zabieg stymulujący poprawę kolagenu z użyciem kwasu polimlekowego - sculptry. Zabieg ten jest wieloetapowy i przebiega w 2 lub 3 seriach wykonanych w odstępach czasu od 4 do 8 tygodni. Na efekty trzeba niestety poczekać nawet do kilkunastu tygodni po zakończeniu wszystkich serii, jednak są one długotrwałe i przynoszą znaczną poprawę kondycji skóry dłoni.

Fale radiowe i laser 

Wśród dostępnych metod odmładzania skóry rąk, można znaleźć również zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych, które dają widoczne efekty obkurczania rozciągniętej skóry dłoni oraz wzmagają produkcję kolagenu. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego działają przede wszystkim ujędrniająco jak również pomagają w niwelowaniu przebarwień.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • “Odmładzanie skóry rąk” B. Walkiewicz-Cyrańska [w:] “Ekspert. Anti- Aging. “ Magazyn dla klientów gabinetów dermatologii i medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, spa, wellness, wrzesieƒ/paêdziernik 2011 (nr 30)

Reklama
(0)
Komentarze