Zaloguj
Reklama

Wampirzy lifting – panaceum na starość?

Autorzy: Edyta Bańcyr
Badanie krwi
Fot. medforum
Badanie krwi
(0)

Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu pacjentowi osocza bogatopłytkowego, uzyskanego z krwi.

Reklama

Spis treści:

  1. Osocze bogatopłytkowe
  2. Gdzie wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe?
  3. Jak wygląda wampirzy lifting?
  4. Przeciwskazania

Osocze bogatopłytkowe

Osocze krwi jest zasadniczym płynnym składnikiem krwi, w którym zawieszone są składniki morfotyczne. W skład osocza wchodzą woda, białka, albuminy, globuliny, lipoproteiny. Osocze bogatopłytkowe zawiera zwiększoną ilość płytek krwi.

Gdzie wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe?

Możliwości zastosowania są ogromne. Osocze bogatopłytkowe (PRP) powszechnie stosowane jest w regeneracji urazów mięśni szkieletowych, ścięgien, więzadeł, urazów stawów, stanów zapalnych kości. Udowodnione jest, że przyspiesza proces gojenia tkanek miękkich. Okazuje się, że coraz częściej osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w medycynie estetycznej do usuwania zmarszczek i przebarwień skóry.

Jak wygląda wampirzy lifting?

Pierwszym etapem jest pobranie krwi od pacjenta. Lekarz pobiera krew do objętości ok 60 mL. Próbki krwi poddaje się wirowaniu aby oddzielić od siebie erytrocyty, leukocyty i osocze bogatopłytkowe. Otrzymany preparat służy do nastrzykiwania skóry. Jako efekty, lekarze wskazują znaczne polepszenie ukrwienia skóry, wygładzenie zmarszczek, przebudowę włókien kolagenowych, rewitalizację skóry.

Przeciwskazania

Terapia osoczem bogatopłytkowym nie jest polecana osobom chorym na choroby krwi, nowotwory,  kobietom karmiącym bądź w ciąży, czy osobom przyjmującym leki wydłużające czas krwawienia.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze