Zaloguj
Reklama

Serum, boostery, maski i kremy czyli pielęgnacja cery

Pielęgnacją z użyciem kremu
Fot. medforum
Pielęgnacją z użyciem kremu
(0)

Pielęgnacja naszej skóry jest bardzo ważna, by zachować jej odpowiednie nawilżenie, zdrowy wygląd oraz opóźnić procesy starzenia się. Obecnie dostępne są preparaty, które są mocno skondensowane, pomagają walczyć z niedoskonałościami cery i mowa tu o serum, boosterach czy maskach. Bardzo ważnym elementem procesu pielęgnacji są również kremy, które zawierają odpowiednie substancje, w zależności od potrzeb danego obszaru skóry.

Reklama

Spis treści:

  1. Jakie preparaty stosować do pielęgnacji skóry?
  2. Maski

Skóra, jak każdy element naszego ciała wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Skóra na twarzy jest w bardzo dużym stopniu narażona na wszelkie zanieczyszczenia, zabrudzenia kurzem, makijażem czy nieczystościami znajdującymi się w powietrzu. Należy pamiętać o je prawidłowym oczyszczaniu zarówno rano, jak i wieczorem. Obok oczyszczenia, istotne jest również odpowiednie nawilżenie skóry, choć jeszcze do niedawna preparaty służące nawilżeniu cery, stanowiły dla niej jedynie warstwę ochronną. Składniki nie wnikały w głąb skóry, a czasem nawet zatykały pory, co nie pozwalało jej oddychać i zaburzało retencję wody.

Jakie preparaty stosować do pielęgnacji skóry?

Dzisiejsze preparaty, nie mają już takich ograniczeń a poziom wiedzy dermatologicznej pomaga tworzyć substancje nacelowane na określony problem i o skutecznym działaniu.

Powstają koncentraty o silnym działaniu, przeznaczone dla skóry ze specjalnymi potrzebami, które nakładane pod preparaty nawilżające, przeciwdziałają starzeniu oraz zachowują odpowiedni poziom nawilżenia. Mowa tu o serum i boosterach.

Skóra ze specjalnymi potrzebami, to niekoniecznie skórę problematyczną, a mianowicie, na naszej twarzy są obszary skóry, które wymagają nieco innej pielęgnacji. Taki właśnie obszarem jest skóra wokół oczy, która jest nieco cieńsza, wrażliwsza i ma zdecydowanie mniej gruczołów łojowych, przez co szybciej traci wilgoć i ulega procesom starzenia. Ponadto, ten obszar nieustannie się porusza, co sprzyja powyższym procesom.

Substancje zawarte w zwykłych kremach do pielęgnacji twarzy, mogą podrażnić wrażliwą skórę wokół oczu, stąd zaleca się stosowanie kremów specjalistycznych, przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu. Tego typu kremy, zawierają łagodniejsze substancje oraz elementy mające zapobiegać najczęstszym przypadłościom na obszarze, takim jak zmarszczki, opuchnięcia czy cienie. Podobna sytuacja jest w przypadku skóry na szyi, która w związku z posiadaniem niewielkiej ilości gruczołów łojowych, również ma problem z retencją wody oraz obwisaniem.

Pielęgnacja cery, fot. pantherstock

Maski

Są nieodłącznym elementem pielęgnacji skóry. Zawierają skoncentrowane substancje, które po nałożeniu na oczyszczoną skórę, nawet w krótkim czasie mogą przynieść bardzo dobre efekty. W zależności od rodzaju i potrzeb cery, można dobrać odpowiedni typ maski, jak na przykład maseczkę tradycyjną, wieloskładnikową w przypadku cery suchej czy maseczkę typu peel- off w przypadku cery tłustej.

Maski, boostery i serum są doskonałym rozwiązaniem w przypadku przejściowych problemów z cerą. Warto również mieć na uwadze proces złuszczania podczas pielęgnacji skóry, gdyż każdego dnia, nasza skóra zrzuca niemalże pięć milionów martwych komórek. Można je usunąć w sposób mechaniczny, za pomocą peelingów czy też w sposób chemiczny, za pomocą odpowiednich substancji, które rozpuszczają martwe komórki.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • “Podstawowe zasaday pielęgnacji skóry” [w:] “Zadbana skóra. Zdrowie, pielęgnacja, odmładzanie” I. Wood, Warszawa 2008

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze