Zaloguj
Reklama

Plastyka ud - przebieg zabiegu i możliwe powikłania

Nogi
Fot. Panthermedia
Nogi
(5)

Plastyka ud, to w chwili obecnej dość często wykonywany zabieg chirurgiczny, którego zadaniem jest poprawa bądź przywrócenie smukłego oraz ładnego wyglądu ud (czyli górnej części nóg).

Reklama

Spis treści:

 1. Czy wszyscy kwalifikują się na zabieg plastyki ud?
 2. Jak przebiega zabieg plastyki ud?
 3. Czy istnieją jakieś powikłania po zabiegu?

Wiele kobiet chce mieć zgrabne i szczupłe nogi, niestety pomimo stosowania odpowiedniej diety, kremów ujędrniających, masaży czy ćwiczeń nie jest to możliwe.

W takiej sytuacji rozwiązaniem dla takiej osoby staje się zabieg chirurgiczny. Nie jest to zabieg prosty i bezbolesny i niestety może się wiązać z pojawieniem się powikłań. Mimo wszystko coraz więcej kobiet decyduje się na jego wykonanie.

Czy wszyscy kwalifikują się na zabieg plastyki ud? 

Nie wszystkie kobiet mogą zostać zakwalifikowane do zabiegu plastyki ud. Wśród osób, które mają szanse na zabieg są te, które:

 • utraciły jędrność ud, w wyniku naturalnego procesu starzenia,
 • utraciły jędrność ud, na skutek wahań masy ciała (najczęściej są to duże wahania masy ciała),
 • osoby niepalące,
 • lubiące aktywność fizyczną,
 • gotowe do ćwiczeń i stosowania odpowiedniej diety,
 • waga nie ulega w chwili obecnej zmianom.

Ważne jest także to by pacjentka przystępująca do zabiegu była w bardzo dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Zdarza się tak, iż operacji plastyki ud, towarzyszy także korekta/ plastyka pośladków. Przez co nie tylko uda wyglądają smuklej, jędrniej i ładniej ale także i pośladki, zmieniają swój wygląd a czasem i kształt.

Jak przebiega zabieg plastyki ud? 

Zabieg plastyki ud wykonywany jest w przygotowanym do tego miejscu (szpital, klinika), w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym- jest to kwestia zależna od ustaleń pomiędzy pacjentką a lekarzem oraz wskazań do wykonania znieczulenia. Przed zabiegiem plastyki ud, pacjentka badana jest przez lekarza po czym zobowiązana jest do wykonania badań.

Zabieg plastyki ud, przedstawia się następująco:

 1. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz wyjaśnia pacjentce, na czym on polega- jednocześnie dokonuje pomiaru ud pacjentki i sprawdza jakiego nadmiaru skóry można się pozbyć.
 2. Pacjentce podawane jest znieczulenie.
 3. Lekarz wykonuje na ciele pacjentki, w okolicy ud krótkie nacięcia.
 4. Na początku lekarz odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej.
 5. Kolejnym etapem jest usunięcie nadmiaru skóry, która pozostała po zabiegu odsysania.
 6. Rana powstała po zabiegu, jest kwestia indywidualną dla pacjentki, może mieć kilka centymetrów a nawet rozciągać się do polowy uda.
 7. Pozostałe po wycięciu skóry tkanki, są napinane i zakładane są na nie szwy. Jest to konieczne w celu wymodelowania ich kształtu. Zabieg trwa około 2-3 godzin, po czym pacjentka przewożona jest na salę po zabiegową.

Czy istnieją jakieś powikłania po zabiegu? 

Plastyka ud niesie ze sobą, jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego ryzyko komplikacji pooperacyjnych. Wśród nich warto wymienić: martwicę skóry, infekcje rany, sączenie się krwi, pozostanie blizn, skrzepy krwi czy długotrwałe gojenie się ran. Po zabiegu chirurgicznym plastyki ud, pacjentki odczuwają najczęściej ból, pieczenie, osiągnięcie skóry. W związku z tym stosowane są leki przeciwbólowe. Pacjentka powinna stosować się ściśle do zaleceń lekarza.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze