Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja cery naczynkowej

Autorzy: Informacja prasowa: Inpuls PR
Opalanie
Fot. ojoimages
Opalanie
(2)

Powstające liczne tzw. podskórne pajączki, zaczerwienienie w okolicach nosa, policzków oraz brody – tym charakteryzuje się cera naczynkowa. Wystarczy zmiana temperatury, odrobina alkoholu czy wizyta w saunie, aby wystąpiły powyższe objawy. Ten problem kosmetyczny można jednak skutecznie ograniczać stosując odpowiednią pielęgnację i zabiegi.

Reklama

W przypadku cery naczynkowej skóra jest cienka, a naczynka znajdują się blisko powierzchni, przez co są bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Naczynka łatwiej się wtedy rozszerzają, są kruche i mają większe predyspozycje do pękania. Mogą pojawiać się tzw. pajączki, a nawet rumień czy trądzik różowaty. Problem ten może występować z każdym typem cery: tłustą, mieszaną i suchą.

Co jeść?

Cera naczynkowa jest zwykle efektem zaniedbania cery tzw. płytko unaczynionej, która nie powinna powodować większych niedogodności, pod warunkiem, że poddajemy ją odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli tego nie robimy, czekają nas problemy i wizyta u dermatologa. Najbardziej narażona na pojawienie się pajączków wydaje się być cera sucha, ponieważ jest cienka i delikatna.

- W pielęgnacji skupić należy się głównie na wzmacnianiu i uszczelnianiu ścianek naczynek krwionośnych. Skuteczna w tym celu jest suplementacja witaminą C, którą najlepiej przyjmować z pożywieniem, np. owocami cytrusowymi – tłumaczy Daniela Stier, ekspert ze SPA.

Pamiętać należy jednak, że bywają one silnymi alergenami, dlatego szczególnie powinny uważać na nie kobiety w ciąży, chociaż to wtedy występuje duże zapotrzebowanie na tę witaminę. Innymi owocami, po które warto sięgnąć są czarna porzeczka czy jabłko. Z warzyw natomiast bardzo dobrym źródłem będą pomidory, papryka czy różnego rodzaju kapusty. Również tak popularne na naszych stołach ziemniaki są w stanie uzupełnić niedobory witaminy C, jednak wraz z czasem przechowywania ilość tej witaminy spada w nich nawet o 50%.

 

  

fot. ojoimages

 

Należy pamiętać również o uzupełnianie organizmu w niezbędne, chroniące przed pękaniem naczynek minerały: miedź, selen i cynk. Odnajdziemy je w ziarnach sezamu, orzechach czy kakao. Innymi korzystnie działającymi składnikami diety są wapno, rutyna, wyciąg z miłorzębu japońskiego czy ekstrakt z kasztanowca. Można je nabyć w aptece bez recepty, jednak przed ich zażyciem należy się skonsultować z lekarzem. Czego natomiast powinnyśmy unikać? Ograniczyć, a najlepiej zrezygnować z alkoholu i papierosów oraz ostrych potraw. Wyjdzie to na zdrowie nie tylko naszej cerze.

Piśmiennictwo

Kategorie ATC:


Reklama
(2)
Komentarze