Zaloguj
Reklama

Odchudzamy kosmetyczkę

Autorzy: Agencja PR Expert
Zakupy kosmetyków
Fot. panthermedia
Zakupy kosmetyków
(5)

Lato to doskonały moment na sprawdzenie, czego jeszcze brakuje w letniej kosmetyczce. Co wziąć, aby jej nie przeładować? Z czego zrezygnować bez szkody dla zdrowia i urody? Co musi się w niej znaleźć? Oto kilka wskazówek, jak skutecznie odchudzić kosmetyczkę!

Reklama

Sezon urlopowy w pełni i, prawdopodobnie, albo jesteśmy już po wakacjach, albo dopiero szykujemy się do wymarzonej podróży. Niestety, dla wielu zmorą tego czasu jest pakowanie kosmetyczki. Poznaj 5 porad, które z pewnością pomogą Ci przygotować się do najpiękniejszej podróży.

Filtry przeciwsłoneczne

Prawdziwy must-have każdej letniej kosmetyczki to kremy z wysokimi filtrami ochronnymi UVA i UVB. Dzięki nim unikniesz poparzeń, a Twoja skóra nabierze pięknego, złocistego odcienia. To nie koniec - filtry UVA opóźnią procesy fotostarzenia się skóry, zapobiegną pogłębianiu się zmarszczek i powstawaniu przebarwień. Kosmetyki przeciwsłoneczne cechują się coraz lepszą konsystencją, zapachem, a także szybko się wchłaniają i nie pozostawiają uczucia lepkości. Duży wybór filtrów (od 6 do nawet 50) i sposobu aplikacji (spray, krem, olejek), a także szereg dodatkowych działań (nawilżanie, szybsze opalanie) sprawiają, że każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Antyoksydanty

Są najlepszymi sprzymierzeńcami w walce o młody wygląd skóry, ponieważ pomagają zwalczać i neutralizować działanie wolnych rodników, które degradują DNA komórek skóry, nasilają jej „stres oksydacyjny” i przyspieszają fotostarzenie. Antyoksydanty wspierają też naturalne mechanizmy obronne komórek. Szukaj ich w zaawansowanych preparatach, gdzie występują na przykład w postaci witamin C i E. Dostarczaj ich też w codziennej diecie bogatej w świeże owoce, warzywa oraz produkty zbożowe.

Miniaturki kosmetyków

Na wakacje możesz zabrać ze sobą próbki kosmetyków, ale pamiętaj, że niesprawdzone w kontakcie ze słońcem mogą uczulać lub powodować alergie. – Nie warto eksperymentować. Skóra źle znosi częste zmiany produktów. Lepiej postawić na preparaty sprawdzone – mówi dr Edyta Engländer. Do kosmetyczki spakujmy kosmetyki, które dobrze znamy i których używamy na co dzień. Idealne będą te o pojemności 30 lub 50 ml. Pamiętajmy, że w przypadku podróży samolotem muszą one być mniejsze niż 100 ml. Zaopatrzmy się więc w specjalne pojemniczki do przewozu kosmetyków, w które spakujemy ulubione preparaty. To prawdziwa oszczędność miejsca w kosmetyczce, ale i pieniędzy!

Apteczka

W podróży trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Warto zweryfikować kosmetyczkę pod kątem pierwszej pomocy. Plastry, nasączone środkami bakteriobójczymi gaziki czy leki na popularne w czasie wakacji dolegliwości nie zajmą dużo miejsca, a z pewnością pomogą w trudnej sytuacji. W końcu wakacje mamy spędzić beztrosko i spokojnie!

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(5)
Komentarze