Zaloguj
Reklama

Nie wstydź się swojej cery zimą!

Autorzy: Alicja Brzezińska
Twarz
Fot. ojoimages
Twarz
(0)

Ukrywasz twarz opatulając się szalikiem po same oczy? Przeczytaj ten artykuł, bo może Twoja cera wymaga pomocy!

Reklama

Zauważyłaś, że Twoje ulubione, sprawdzone kremy, których używasz przez większą część roku nie zdają egzaminu zimą? Nawet cera mieszana lub tłusta potrafi przy ujemnych temperaturach brzydko się łuszczyć. Suchość, pierzchnięcie czy zaczerwienienia dotykają prawie każdego. Gdy poznasz sekrety pielęgnacji skóry zimą nareszcie o nich zapomnisz!

O tym musisz pamiętać:

Zanim nastąpią siarczyste mrozy zaopatrz się w krem o bogatszej konsystencji. Warte polecenia są kremy lipidowe, odbudowujące strukturę lipidową skóry, dostarczające ceramidy, uzupełniające NNKT w skórze. Odstaw na bok lekkie nawilżające emulsje i wysuszające skórę kremy.

Raz w tygodniu zafunduj sobie odżywczą maseczkę

Nie unikaj delikatnych peelingów. Pamiętaj, że skóra musi oddychać. Złuszczaj ją więc śmiało.

Zima to dobry czas na stosowanie różnych zabiegów odżywczych w profesjonalnych gabinetach. Pamiętaj by nie wychodzić na mróz zanim kosmetyki dobrze się wchłoną!

Lepiej odczekać chwilę by kosmetyki wniknęły w skórę. Jeżeli zdecydowałaś się na zabieg popołudniowy to odpuść sobie mycie twarzy przed snem. Daj jej nacieszyć się tym koktajlem witaminowym całą noc, a będziesz jak nowonarodzona po takiej nocnej regeneracji.

Nie bój się mezoterapii, oksybrazji, peelingu kawitacyjnego czy kwasów owocowych. Nie chcesz mieć przecież zgrubiałego naskórka i poszarzałej cery? Przynajmniej zimą nie będziesz musiała aż tak bardzo bać się, że nabawisz się przebarwień od słońca po tych zabiegach.

Rano myj twarz łagodnym żelem, ale nie bezpośrednio przed wyjściem na mróz. Możesz nawet ograniczyć się do użycia łagodnego toniku oczyszczającego, a wieczorem dopiero zastosować dokładny demakijaż i oczyszczanie żelem przy użyciu wody.

Znajdź czas na chwilę automasażu twarzy. Rozluźnia, relaksuje, poprawia jędrność skóry –naucz się czerpać z niego frajdę.

Nie oblizuj warg na wietrze. Stosuj pomadki natłuszczające. Masuj od czasu do czasu wargi szczoteczką do zębów lub rób peeling z cukru i miodu, ale nie zlizuj go, bo cukier niszczy włókna kolagenowe. Lepiej ograniczać słodycze przez cały rok. Dieta ma niebagatelny wpływ na cerę. Pełnoziarniste pieczywo, warzywa, owoce, ryby czy orzechy to podstawa diety poprawiającej urodę.

Gdy tylko zauważysz na swojej twarzy niepokojące objawy udaj się do dermatologa. Nie wstydź się iść do niego nawet z błahostką czy tylko po to by polecił Ci krem, żel lub szampon.

Przywitaj wiosnę zdrową, świeżą cerą!

Reklama
(0)
Komentarze