Zaloguj
Reklama

Nie wstydź się swojej cery zimą!

Autorzy: Alicja Brzezińska
Twarz
Fot. ojoimages
Twarz
(0)

Ukrywasz Twarz opatulając się szalikiem po same oczy? Przeczytaj ten artykuł, bo może Twoja cera wymaga pomocy!

Zauważyłaś, że Twoje ulubione, sprawdzone kremy, których używasz przez większą część roku nie zdają egzaminu zimą? Nawet cera mieszana lub tłusta potrafi przy ujemnych temperaturach brzydko się łuszczyć. Suchość, pierzchnięcie czy zaczerwienienia dotykają prawie każdego. Gdy poznasz sekrety pielęgnacji skóry zimą nareszcie o nich zapomnisz!

Reklama

O tym musisz pamiętać:

• Zanim nastąpią siarczyste mrozy zaopatrz się w krem o bogatszej konsystencji. Warte polecenia są kremy lipidowe, odbudowujące strukturę lipidową skóry, dostarczające ceramidy, uzupełniające NNKT w skórze. Odstaw na bok lekkie nawilżające emulsje i wysuszające skórę kremy.

• Raz w tygodniu zafunduj sobie odżywczą maseczkę

• Nie unikaj delikatnych peelingów . Pamiętaj, że skóra musi oddychać. Złuszczaj ją więc śmiało.

• Zima to dobry czas na stosowanie różnych zabiegów odżywczych w profesjonalnych gabinetach. Pamiętaj by nie wychodzić na mróz zanim kosmetyki dobrze się wchłoną!

Lepiej odczekać chwilę by kosmetyki wniknęły w skórę. Jeżeli zdecydowałaś się na zabieg popołudniowy to odpuść sobie mycie twarzy przed snem. Daj jej nacieszyć się tym koktajlem witaminowym całą noc, a będziesz jak nowonarodzona po takiej nocnej regeneracji.

Reklama
(0)
Komentarze