Zaloguj
Reklama

Jakie zabiegi kosmetyczne robić w okresie zimowym?

Pielęgnacja skóry zimą
Fot. medforum
Pielęgnacja skóry zimą
(5)

W porze zimowej kondycja skóry wyraźnie się pogarsza - staje się sucha (traci wilgotność), ma tendencję do łuszczenia, zaczerwienienia, jest szorstka a także łatwiej ulega podrażnieniom (osłabieniu ulegają naturalne mechanizmy obronne, w tym osłona lipidowa naskórka). Minusowe temperatury doprowadzają ponadto do pękania naczynek. W celu zapobiegania i łagodzenia nieprzyjemnych objawów istotna jest prawidłowa pielęgnacja skóry

Reklama

Spis treści:

 1. Zmień krem na „zimowy”
 2. Jonoforeza z witaminą
 3. Mezoterapia igłowa
 4. Mezoterapia bezigłowa 
 5. Mikrodermabrazja
 6. Rewitalizacja laserem
 7. Elektroterapia - face lifting
 8. Laserowe zamykanie naczynek
 9. Laser frakcyjny
 10. Zimmer Z lipo
 11. Masaże

Najwięcej złego wyrządzają skórze: mróz (nagłe zmiany temperatur) oraz wiatr. Swoje robi również ciepłe powietrze panujące w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem, w tym klimatyzacja.

Ponieważ przy niskich temperaturach gruczoły zaczynają proces ograniczonej produkcji potu jak i zbyt małej ilość sebum (łoju), co skutkuje brakiem osłony przez tzw. „płaszcz hydrolipidowy” - należy skórze dostarczyć niezbędnych surowców „ochronnych”.

Zmień krem na „zimowy” 

Podstawą w pielęgnacji powinien być krem półtłusty bądź tłusty - natłuszczenie nie tylko poprawi elastyczność skóry, ale także wygładzi i uszczelni barierę lipidową.

Ważne! W przypadku skóry tłustej należy używać kremów nawilżających zawierających (m.in. alantoinę, witaminy).    

W składzie kremów stosowanych zimą wskazane jest, aby znalazły się składniki charakteryzujące się zdolnością wiązania wody w komórkach skóry oraz powstrzymujące nadmierną jej utratę (m.in. gliceryna, mocznik).

W przypadku skóry z tendencją do podrażnień - „zimowe” kremy w swoim składzie powinny mieć takie produkty jak woski oraz oleje roślinne. Ponadto warto, by zawierały również naturalne składniki o charakterze łagodzącym i nawilżającym (m.in. algi).

Ważne! Dla skóry naczynkowej są specjalne kremy ochronne, w których znajdują się składniki obkurczające naczynia (m.in. wyciąg z kasztanowca).

W porze zimowej warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które przywrócą skórze kondycję - oto kilka propozycji:                                           

Jonoforeza z witaminą 

Terapia polega na wprowadzeniu w głąb skóry odpowiednich substancji odżywczych za pomocą działania pola magnetycznego. Efektem zabiegu jest zregenerowanie skóry a także jej odpowiednie nawilżenie (odzyskuje blask i świeżość).

Mezoterapia igłowa 

Ten rodzaj zabiegu dostarcza aktywnych, odżywczych substancji w głębokie warstwy skóry. Zwłaszcza zalecana jest mezoterapia igłowa z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego.

Kuracja polega na przeprowadzeniu specjalnych nakłuć na skórze, przez które następnie wprowadzane są odżywcze substancje (nie tylko osocze bogatopłytkowe, ale również może to być m.in. kwas hialurownowy, koktajl witaminowy, mikroelementy).

Ważne! Poprzez nakłucia dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu w skórze. Zabieg ujędrnia, odżywia, głęboko nawilża - przywracając skórze elastyczność.

Mezoterapia bezigłowa 

Zabieg m.in. poprawia koloryt skóry i odżywia - polega na użyciu w terapii równocześnie fali ultradźwiękowej oraz impulsu bodźca elektroterapeutycznego. Takie działanie pozwala na przedostanie się składników odżywczych w głębsze warstwy skóry i sukcesywne ich uwalnianie.

Mikrodermabrazja 

Terapia cieszy się dużą popularnością - to proces złuszczania martwego naskórka z takich miejsc jak: twarz, szyja, dekolt.

Istnieją trzy rodzaje mikrodermabrazji (każda skierowana do innego rodzaju skóry):

 1. Diamentowa - martwy naskórek likwiduje się za pomocą wysokoobrotowej głowicy, która pokryta jest kryształkami diamentów. W skutek terapii dochodzi do stymulacji, której efektem jest powstawanie nowych pełnowartościowych komórek skóry (przemieszczają się one na powierzchnię wymieniając komórki uszkodzone).
 2. Korundowa - w tym rodzaju terapii stosuje się głowicę pokrytą kryształkami wodorotlenku glinu (w procesie wyrzucania pod dużym ciśnieniem z aparatu, doprowadzają do ścierania naskórka docierając do głębszych warstw skóry).
 3. Tlenowa - zwana oxybrazją, to zabieg z zastosowaniem silnego strumienia soli fizjologicznej oraz tlenu (jedoczesny proces oczyszczenia, nawilżenia i odmłodzenia skóry). Zabieg ponadto wzmacnia kruche naczynka krwionośne.

Rewitalizacja laserem 

Ten rodzaj zabiegu ma za zadanie nawilżyć, odżywić, dotlenić a także poprawić napięcie skóry. Po ocenie stanu skóry przez specjalistę, przejeżdża on następnie końcówką lasera po tych miejscach na skórze, które mają zostać poddane kuracji.

Elektroterapia - face lifting 

Procedura polega na elektrostymulacji w trakcie, której krótki impuls pobudza i ćwiczy wiotkie mięśnie. Kuracja wpływa na przyśpieszenie metabolizmu, co wzmaga usuwanie toksyn oraz nadmiaru wody - pobudzony zostaje układ limfatyczny.

Ważne! Okres zimowy to także dobra pora, na inne zabiegi, których celem jest poprawa wyglądu skóry i usunięcie niedoskonałości - mniejsze promieniowanie UVA oraz UVB jest gwarancją braku ryzyka powstania przebarwień pozabiegowych.

Ponadto warto wykonać również zabiegi, które za zadanie mają wymodelować ciało i usunąć niechcianą tkankę tłuszczową (do wiosny zdąży zakończyć się okres rekonwalescencji).

Laserowe zamykanie naczynek 

Zmorą wielu osób są tzw. „pajączki” - widoczne pod skórą naczynka, które wyglądają jak niteczki o barwie czerwonej, fioletowej bądź niebieskiej.

W przypadku zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy, dekolcie - najskuteczniejszą metodą jest laser. Procedura polega na zastosowaniu impulsu świetlnego, jaki emituje laser, w którego następstwie dochodzi do zamknięcia rozszerzonego naczynka (następuje koagulacja białka wewnątrz naczynia i zostaje ono zamknięte).

Ważne! Efekt zabiegu jest uwarunkowany długością emitowanej przez laser fali, jak i tego, jak głęboko są umiejscowione naczynka.

Laser frakcyjny 

Jeżeli nie ma dużych mrozów można poddać się zabiegowi laserem eCO2 Lutronik, który działa na zasadzie fototermolizy ablacyjnej. Terapia regeneruje skórę i wzmaga produkcję kolagenu (poprawa tekstury skóry, przywrócenie gładkości oraz jędrności).

Zimmer Z lipo 

Dzięki urządzeniu Zimmer Z lipo można skutecznie pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej (m.in. z brzucha).

Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej następuje poprzez zamrożenie komórek tłuszczu - wykorzystuje się odpowiednio niskie temperatury (- 5 do -10 stopni C). Zamrożone zostają zbędne komórki tłuszczowe, które następnie usuwane są z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

Masaże 

Warto również skorzystać z zabiegów relaksacyjnych, jak masaż - oddziałuje na przyśpieszenie metabolizmu a także wzmocni wchłanianie przez skórę substancji aktywnych. Zastosowane w trakcie aromatyczne olejki wpłyną na kondycję skóry. 

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze