Zaloguj
Reklama

Jak starzeć się pięknie i powoli?

Autorzy: Agencja Face It
Zdrowa cera
Fot. panthermedia
Zdrowa cera
(0)

Chcielibyśmy być wiecznie młodzi, ale niestety nie jesteśmy w stanie ani cofnąć, ani zatrzymać czasu. Wraz z jego upływem starzejemy się – chcemy, czy nie. Jest to naturalny, fizjologiczny proces naszego organizmu, który jednak możemy znacząco opóźnić dzięki naturalnemu zadbaniu o siebie i ewentualnie skorzystaniu z darów medycyny estetycznej.

Reklama

Zmiany zachodzące podczas starzenia się, widoczne są na różnych płaszczyznach naszej skóry, to znaczy zarówno w naskórku, skórze właściwej, tkance podskórnej, w mięśniach i kościach.

Co przyspiesza proces starzenia?

Przede wszystkim warto przeanalizować, co właściwie przyspiesza starzenie i krok po kroku ograniczyć, a najlepiej wyeliminować te czynniki z naszego życia. Im szybciej to zrobimy, tym dłużej będziemy cieszyć się młodością. Specjaliści przygotowali listę punktów non grata, które wielu osobom na co dzień towarzyszą i sprawiają, że przedwcześnie stajemy się starzy. Na szczęście są sposoby na niechciane zjawiska – warto je zastosować, by odwrócić bieg rzeczy, poprawić swoje zdrowie i wygląd.

Promieniowanie słoneczne

Oto pierwszy czynnik non grata, z którym nauczyliśmy się skutecznie sobie radzić. Promieniowanie odpowiada za szereg niekorzystnych zjawisk w kontekście starzenia. Najbardziej widoczną oznaką jego długofalowego działania są głębokie zmarszczki na całej powierzchni skóry, a także przebarwienia. Wychodząc na słońce, stosujmy więc filtry przeciwsłoneczne całorocznie, zmieniając jedynie wartość faktora SPF w zależności od pory roku, to znaczy latem SPF 50+, natomiast zimą SPF 30+.

Papierosy

Palenia papierosów powoduje mało estetyczne pionowe zmarszczki wokół ust, tak zwane „zmarszczki palacza”, a także odpowiada za powstawanie przebarwień. Najlepiej unikajmy więc palenia w ogóle i nie przebywajmy w otoczeniu palaczy. Jeżeli zaś borykamy się z nałogiem, a „zmarszczki palacza” już pojawiły się na naszej twarzy, wówczas warto zastosować zabieg z użyciem Toksyny Botulinowej, potocznie zwanej botoksem, która widocznie wygładzi zmarszczki. Rzućmy palenie i tak – to jest do zrobienia!

Zbyt mała ilość snu

Sen to najskuteczniejsza forma regeneracji nie tylko organizmu od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Warto więc zadbać o higienę snu, kłaść się spać o odpowiedniej godzinie, przed snem nie objadać i nie korzystać z urządzeń emitujących niebieskie światło. Jeśli zadbamy o jakość snu, nasz organizm szybciej się zregeneruje, dzięki czemu nasza skóra po nocy będzie promienna, wypoczęta, a stany zapalne się wyciszą.

Niewłaściwa dieta

Stosujmy zróżnicowaną dietę odpowiednio dobraną do naszego stanu zdrowia – najlepiej ubogą w fast foody i cukry proste, a bogatą w antyoksydanty i tłuszcze nienasycone. Zmieńmy proporcje na naszych talerzach – niech dominują warzywa. Nie jedzmy przed snem, nie kupujmy słodyczy – zamiast tego delektujmy się owocami. Chwilową przyjemność ze spożywania czegoś szkodliwego zamieńmy na radość z faktu, że czujemy się zdrowi i młodzi.  Jeśli nie wiemy, jak walczyć ze starymi, niezdrowymi nawykami – zgłośmy się do specjalisty ds. żywienia.

Brak aktywności fizycznej

Codziennie spędzajmy czas na świeżym powietrzu. Ruch wyzwala endorfiny – hormony szczęścia. Ruch działa zbawiennie na ciało i umysł. Nie trzeba od razu biegać codziennych maratonów, wystarczy półgodzinny spacer - a nasze ciało i głowa od razu się do nas uśmiechną. W dobraniu odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej może pomóc trener.

Stres

Znajdźmy własny sposób na stres. Jednym wystarczy aktywność fizyczna, spędzanie czasu wśród bliskich, zadbanie o przestrzeń na realizację swoich pasji. Inni potrzebują skorzystania z technik relaksacji np. jogi, czy mindfulness – warto spróbować.

Niewłaściwe kosmetyki

Nie stosujmy kosmetyków z tak zwanego przypadku czy „z polecenia koleżanki”.  Oczywiście niekoniecznie muszą one nam zaszkodzić (choć mogą), ale warto stosować produkty indywidualnie dobrane do potrzeb konkretnej skóry. Tylko i wyłącznie wtedy otrzyma ona dokładnie to, czego potrzebuje, co w efekcie odbije się na zdrowej i promiennej cerze.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze