Zaloguj
Reklama

Domowe SPA – alternatywne metody relaksacji w domu

Autorzy: Krystyna Litwin
Relaks w SPA
Fot. Pantherstock
Relaks w SPA
(4)

Jeden dzień odpoczynku w naszych czterech kątach potrafi uzdrowić zmęczone po całym tygodniu ciało i umysł.

Reklama

Pielęgnacja ciała w domu

Największe zaufanie mamy do własnych dłoni i najbardziej lubimy domową ciszę, więc po prostu z tego korzystajmy. To nic nie kosztuje. Pierwszy krok do naturalnego oczyszczenia ciała i zmysłów to aromatyczna kąpiel z dodatkiem mleka koziego lub prysznic z peelingiem, do którego używamy soli, cukru lub kawy.

Dzięki temu nie wprowadzimy przez pory skóry niepotrzebnej chemii. Woda paradoksalnie wysusza skórę, dlatego bardzo potrzebne jest jej maksymalne nawilżenie, które można zacząć jeszcze w czasie kąpieli. Wystarczy wrzucić do wanny z ciepłą wodą kilka torebek herbatki rumiankowej. Po wysuszeniu możemy wetrzeć w ciało naturalną oliwę z oliwek.

Kolejnym zastosowaniem rumianku są okłady parowe na twarz. Znakomicie oczyszczają ją z toksyn i przygotowują cerę do dalszej pielęgnacji. Przy wykonywaniu maseczek powinnyśmy być wyciszone i zrelaksowane, ponieważ to daje lepszy efekt wchłaniania. Maski możemy wykonać same, na przykład z drożdży lub glinki, które są źródłem wielu cennych witamin i nie podrażniają skóry niepotrzebnymi dodatkami.

W domowym Spa warto poświęcić czas również stopom. Po całodziennym obciążeniu one bardzo tego potrzebują. Do miseczki z ciepłą wodą należy wsypać garść siemienia lnianego i potrzymać stopy kilka minut w utworzonej zawiesinie. Taki zabieg świetnie zmiękcza pięty i zastępuje kremy.

Podobno po dłoniach poznaje się człowieka. Zależy nam na utrzymaniu ich pięknego wyglądu. Miód i cytryna to najprostsze produkty, które w tym pomogą. Zapewnią miękką, delikatną i jasną skórę pozbawioną przebarwień.

Ten jeden dzień w domowym Spa niech będzie wypełnionu cudowną, relaksacyjną muzyką i zmysłowymi zapachami. Spokojny stan umysłu wyraziście wpływa na stan ciała.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Opracowanie własne

Reklama
(4)
Komentarze