Zaloguj
Reklama

Cera szczególnej troski - czyli jak radzić sobie z cerą naczynkową

Zabiegi kosmetyczne na zdrowo wyglądającą cerę
Fot. medforum
Zabiegi kosmetyczne na zdrowo wyglądającą cerę
(0)

Rozszerzone naczynka krwionośne oraz pojawiający się rumień są sygnałami wysyłanymi przez skórę, że mamy do czynienia z cerą naczynkową. Jak sobie pomóc, aby uniknąć podrażnień i zniwelować widoczną sieć naczyń krwionośnych?

Reklama

Spis treści:

  1. Jak sobie radzić?
  2. Odpowiedni makijaż też ma znaczenie!

Potocznie zwane pajączki, to nic innego jak rozszerzone naczynia krwionośne. Skóra twarzy, ze względu na stosunkowo płytkie unaczyniowienie jest niestety idealnym miejscem, w którym pojawiają się zmiany. Osoby, które cechują się występowaniem skóry wrażliwej i cienkiej, są narażone na pojawienie się sieci naczynek, czyli pajączka. Wśród czynników sprzyjających pojawieniu się pajączków, wymienia się światło UV towarzyszące nadmiernemu opalaniu, lecz wiatr, zimno, czy uwarunkowania genetyczne.

Jak sobie radzić? 

Przede wszystkim, ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Do demakijażu twarzy poleca się używanie płynów micelarnych, specjalnie skomponowanych dla skóry wrażliwej. Zaleca się unikać silnie gorących kąpieli i używania silnie pieniących się kosmetyków, które dodatkowo podrażniają skórę. W czasie upalnych, słonecznych dni zaleca się stosowanie kremów z filtrem, które zmniejszą ryzyko podrażnienia skóry. Kremy powinny zawierać substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia. Dodatkowo, pozytywnie na stan cery wpływa dodatek witamin K i PP. Do redukcji przebarwień polecane jest stosowanie oleju z wiesiołka i oleju różanego.

Odpowiedni makijaż też ma znaczenie! 

Makijaż cery naczynkowej należy rozpocząć od nałożenia bazy, jaką stanowi odpowiednio dobrany krem nawilżający. Dopiero na tak chronioną skórę, nakładamy podkład z filtrem UV. Do zatuszowania czerwonych miejsc, warto zastosować korektor który zniweluje czerwone ślady.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Goździalska, J. Jaśkiewicz „Stan skóry wykładnikiem stanu zdrowia” Kraków 2012

Adres www źródła:

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze