Zaloguj
Reklama

Atopowa bolączka najmłodszego

Autorzy: Specjalista ds.PR marki Dermaveel
Dziewczynka
Fot. Dermavell
Dziewczynka
(3)

Silne swędzenie, liczne zaczerwienienia i zapalenie, to tylko niektóre z objawów dokuczliwej choroby skóry, która może pojawić się w dzieciństwie i nieustannie utrudniać codzienny kontakt malucha ze środowiskiem.

Reklama

AZS, czyli Atopowe Zapalenie Skóry jest zapalną przewlekłą chorobą, która dotyka około 10% populacji. Najczęściej są to niemowlęta i dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prawidłowe rozpoznanie choroby jest o tyle ważne, że pierwsze objawy mogą pojawić się już w 3 miesiącu życia, a ponad połowa pacjentów to dzieci, które nie ukończyły 1 roku.

Pierwsze rozpoznanie

Trzeba wzmóc swoją czujność, ponieważ atopowe zapalenie łatwo pomylić z łojotokowym zapaleniem skóry. Jednak to drugie objawia się znacznie łagodniejszymi dolegliwościami.

Objawy AZS u dzieci to przede wszystkim zaczerwienienia na policzkach, a później także na reszcie twarzy, owłosionej skórze głowy czy częściach kończyn i reszty ciała. Skóra dziecka staje się sucha i podrażniona, przez co maluch odczuwa uciążliwe swędzenie w chorych miejscach. W wyjątkowych przypadkach mogą towarzyszyć schorzenia takie jak astma oskrzelowa, alergiczne zapalenie spojówek, czy katar sienny. Często maluch staje się rozdrażniony i brak mu apetytu.

Co jest przyczyną?

AZS to choroba alergiczna o podłożu genetycznym. Objawy nasilają się poprzez postęp cywilizacyjny, który coraz bardziej utrudnia prawidłowe funkcjonowanie skóry tak wrażliwej, jak ta u małego dziecka. U dzieci powyżej 4 roku życia mogą wywoływać ją wszelkie alergeny pokarmowe, np. produkty pochodzenia mlecznego, jaja, mąka pszenna lub żytnia, a także kurz, sierść zwierzęca i pyłki roślin. Wachlarz aktywowania podrażnień jest więc na tyle szeroki, że nie warto lekceważyć już pierwszych objawów, a od razu zareagować i przynieść ukojenie istocie, która często może skarżyć się na dolegliwości jedynie płaczem.

fot. materiały prasowe klienta


Leczenie

Przede wszystkim warto wyeliminować z diety szkodzące produkty albo zacząć leczenie odczulające. Możliwe jest również podanie lekarstw i zastosowanie odzieży leczniczej. Dla normalnego funkcjonowania ważne jest nieustanne zwalczanie świądu i stanu zapalnego skóry. Można to osiągnąć dzięki kremowi DERMAVEEL, który jest wysoko ceniony przez pediatrów i dermatologów. Zawiera naturalne substancje czynne, takie jak ektoina, wyciąg z kory leszczyny i krem lamellarny (krem lipidowy). Minimalizuje podstawowe objawy AZS, czyli swędzenie, suchość i zapalenie skóry, a także zwiększa jej ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jest odpowiedni już dla najmniejszych dzieci, nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników, można go stosować na tak delikatną powierzchnię, jak skóra twarzy.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(3)
Komentarze