Zaloguj
Reklama

Sok z cytryny – naturalny sposób na rozjaśnienie włosów

Cytrusy
Fot. shutterstock
Cytrusy
(0)

Sok z cytryny jest bogatym źródłem witaminy C i coraz częściej wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków. Poza tym, że doskonale działa na cerę, jest pomocny w walce z łupieżem, nadaje włosom blask i rozjaśnia je.

Reklama

Sok z cytryny jest naturalnym środkiem rozjaśniającym włosy, jednocześnie najbardziej bezpiecznym. Należy jednak uważać, ponieważ u niektórych może powodować nadmierne przesuszenie skóry. Sprawdzi się w przypadku rozjaśniania blond i jasnobrązowych włosów. Ciemnobrązowe odcienie zmieni na karmelowy, jednak nie jest skuteczny w przypadku czarnych włosów.

W jaki sposób rozjaśnić włosy sokiem z cytryny?

Należy wycisnąć sok z jednej dużej cytryny tak, by do szklanki nie wpadły pestki. Jednocześnie zaparzyć rumianek i pozostawić do ostygnięcia. Następnie wystarczy wymieszać płyny, zachowując proporcje: dwie części rumianku na jedną część soku z cytryny, wymieszać i przelać do butelki.

Rozjaśnianie włosów sokiem z cytryny zadziała, gdy spryskane włosy zostaną wystawione na słońce. Pod wpływem ciepła struktura włosa otwiera się, a naturalny rozjaśniacz zaczyna działać. Żeby sok spełnił swoją funkcję, należy przebywać na słońcu przez około 30-40 minut.

Sok z cytryny rozjaśni włos tak, jak rozjaśniacz stosowany w salonach fryzjerskich. Żeby osiągnąć efekt pasemek, należy nałożyć mieszkankę na wybrane pasma. Proces można powtarzać do momentu uzyskania pożądanego efektu. Trzeba jednak uważać, by nie doprowadzić do przesuszenia włosów.

W miarę wzrostu włosów zaczną się pojawiać odrosty, dlatego dla zachowania jaśniejszych włosów należy powtarzać te czynności.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze