Zaloguj
Reklama

Na co zwracać uwagę przy zakupie szamponu do włosów?

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Kobieta
Fot. ojoimages
Kobieta
(0)

Ilość dostępnych na rynku szamponów do włosów może przyprawić o zawrót głowy.

Reklama

Mając tak szeroką gamę produktów ciężko jest zdecydować, który będzie dla nas najlepszy. W pierwszej kolejności należy określić stan skóry głowy. Powinniśmy wybrać szampon, który odpowiada potrzebom skóry. Jeśli nie zadbamy o nią odpowiednio, to włosy również nie będą zdrowe.

Poziom pH skóry głowy jest nieco wyższy niż reszty włosów i zazwyczaj wynosi około 5. Używanie szamponów o zmiennym pH może spowodować kruchość i łamliwość mieszków włosowych. W konsekwencji włosy są niezdrowe i cienkie. Ważne jest żeby zwracać uwagę na zalecaną częstotliwość używania szamponu.

Szampony do codziennego użytku mają słabsze działanie. Szampony, których używa się 2-3 razy w tygodniu są mocniejsze i w przypadku zbyt częstego używania mogą powodować uszkodzenie włosów. Największą uwagę powinno przykładać się do składników szamponu.

Dokładne przyjrzenie się liście składników zapewni wybranie produktu, który najlepiej spełni wszystkie oczekiwania. Włosy suche będą potrzebowały szamponu zawierającego składniki nawilżające takie jak masło shea lub olejki. Dla włosów przetłuszczających się zalecane jest stosowanie szamponów z olejem cytusowym, szałwią, rozmarynem lub rumiankiem.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze