Zaloguj
Reklama

Dlaczego włosy są słabsze jesienią i zimą?

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Problemy z włosami
Fot. ojoimages
Problemy z włosami
(0)

Stan naszych włosów często pogarsza się jesienią i zimą. Stają się one łamliwe, matowe, suche i mają tendencję do wypadania. Ułożenie fryzury sprawia wtedy więcej problemów a włosy po wyjściu z domu niesfornie się kręcą.

Reklama

Wychodząc na dwór lub wchodząc do pomieszczenia za każdym razem narażamy nasze włosy na dużą zmianę temperatury. Szybko prowadzi to do ich osłabienia i wysuszenia. Dodatkowo powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach jest bardzo suche.

W tych porach roku powinniśmy unikać narażenia naszych włosów na dodatkowe wysuszenie. Jeśli tylko istnieje taka możliwość lepiej suszyć włosy za pomocą ręcznika niż suszarki. Pamiętajmy jednak, żeby nie pozostawiać włosów mokrych przez zbyt długi czas. Należy unikać zbyt częstego farbowania i prostowania włosów. Zbyt częste zabiegi mogą prowadzić do osłabienia i wysuszenia włosów. Zadbajmy o odpowiednie nawilżenie powietrza w domu.

Są na to różne sposoby – od położenia zwilżonego ręcznika na kaloryferze po specjalne zwilżacze powietrza. Przed wyjściem z domu nakładajmy czapkę. Ochroni to włosy przed działaniem wiatru i zimnej temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje dieta.

Zimą szczególnie zadbać o odpowiednią dawkę witaminy A, C, E oraz B. Wpływają one na wzrost, wzmocnienie oraz odbudowę włosa. Braki witamin możemy uzupełnić odpowiednia dietą lub przy pomocy suplementów.

Piśmiennictwo

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze