Zaloguj
Reklama

Depilacja brwi – pęseta czy wosk?

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Twarz
Fot. ojoimages
Twarz
(3)

Okolice oczu są miejscem, na które zwracamy szczególną uwagę, dlatego odpowiednia depilacja brwi ma duże znaczenie.

Reklama

Każda kobieta powinna znaleźć najlepsza dla niej metodę regulowania brwi. Przed zdecydowaniem się na użycie którejkolwiek – pęsety lub wosku – warto się zapoznać z ich wadami i zaletami. Depilacja woskiem według wielu osób jest mniej bolesna a włoski wolniej odrastają.

Metoda ta eliminuje problem czarnych punkcików. Z pewnością depilacja woskiem jest bardziej dokładna niż pęsetą. Należy jednak pamiętać, że użycie pęsety i tak będzie konieczne, gdyż wosku nie wolno nakładać zbyt blisko linii brwi – te okolice reguluje się za pomocą pęsety.

Metoda ta nie jest polecana kobietom mającym mocne włosy, gdyż może powodować zbyt duże podrażnienie delikatnej skóry. Dodatkowo warto wspomnieć, że użycie wosku wymaga dużej precyzji i jeśli nie mamy wprawy zabieg ten lepiej pozostawić doświadczonej kosmetyczce.

Regulowanie brwi pęsetą jest zabiegiem zdecydowanie bardziej czasochłonnym i mniej dokładnym. Jednak możemy mieć pewność, że usuniemy tylko te włoski, które chcemy, z tego powodu metoda ta jest polecana mniej doświadczonym osobom. W przypadku odczuwania dużego bólu warto posmarować łuk brwiowy kremem nawilżającym. Po depilacji pęsetą często pozostają tzw. czarne punkciki. Skóra w miejscu zabiegu jest mniej opuchnięta niż w przypadku użycia wosku.

Piśmiennictwo
Reklama
(3)
Komentarze