Zaloguj
Reklama

Chroń twarz przed chłodem

Autorzy: Anastazja Dybkowska
Lepienie bałwana
Fot. ojoimages
Lepienie bałwana
(0)

Jeśli masz zaczerwienioną twarz, a skóra piecze i szczypie, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia ochronnej warstwy lipidowej. Nic dziwnego, zima słabną naturalne mechanizmy zabezpieczające skórę. Musi ona wytworzyć więcej ciepła, a przemiana materii przebiega wolniej niż w ciepłych porach roku. Gruczoły łojowe produkujące sebum natłuszczają wolniej.

Reklama

Oto kilka porad dotyczących zimowej pielęgnacji twarzy.

1. Nawilżenie tłustym kremem

W zimowe dni skóra twarzy potrzebuje nawilżenia.
Zaopatrz się więc w tłusty lub półtłusty, odżywczy krem z witaminami i filtrem promieniochronnym.
Jego zadaniem będzie uelastycznianie i uszczelnianie warstwy rogowej naskórka, zapewniające odpowiednią barierę ochronną.
Przed każdym wyjściem na zewnątrz nie zapomnij się nim posmarować.

2. Podkłady w kompakcie

Gdy pojawiają się minusowe temperatury pożegnaj się z lekkimi i płynnymi podkładami.
Dobrze sprawdzą się wtedy podkłady w kompakcie, bo zawierają mniej wody oraz więcej pigmentów, dzięki czemu są bardziej trwałe. Puder stosuj jedynie do wykończenia makijażu. Nadmiar kosmetyku może wysuszyć skórę i przyczynić się do efektu maski.

3. Alantoina na zaczerwienioną twarz

Jeśli doszło do podrażnienia, lepiej zrezygnuj z kosmetyków z retinolem. Kup krem do cery alergicznej i wrażliwej, zawierający alantoinę. Złagodzi ona podrażnienia i nie wysuszy skóry. Stosuj preparat też na noc.

4. Kosmetyki wodoodporne

Kiedy pada deszcz lub śnieg, łatwo o rozmazanie makijażu.
Dzięki preparatom wodoodpornym, zwłaszcza tuszowi i kredce do oczu, unikniesz spłynięcia kosmetyków.

5. Ochrona ust

Usta poddane ekstremalnym warunkom mają tendencje do wysuszania i pękania. Dlatego powinno się stosować ochronną pomadkę w sztyfcie na bazie wazeliny i gliceryny.
Można stosować błyszczyki, które nawilżą spierzchnięte wargi. Jeśli malujemy wargi kosmetykiem kolorowym, najlepiej wybrać szminkę na bazie wosku.

Reklama
(0)
Komentarze