Zaloguj
Reklama

Chroń twarz przed chłodem

Autorzy: Anastazja Dybkowska
Lepienie bałwana
Fot. ojoimages
Lepienie bałwana
(0)

Jeśli masz zaczerwienioną twarz, a skóra piecze i szczypie, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia ochronnej warstwy lipidowej. Nic dziwnego, zima słabną naturalne mechanizmy zabezpieczające skórę. Musi ona wytworzyć więcej ciepła, a przemiana materii przebiega wolniej niż w ciepłych porach roku. Gruczoły łojowe produkujące sebum natłuszczają wolniej. Przedstawiamy porady dotyczące zimowej pielęgnacji twarzy.

Reklama

Spis treści:

  1. Nawilżenie tłustym kremem
  2. Podkłady w kompakcie
  3. Alantoina na zaczerwienioną twarz
  4. Kosmetyki wodoodporne
  5. Ochrona ust

Nawilżenie tłustym kremem 

W zimowe dni skóra twarzy potrzebuje nawilżenia. Zaopatrz się więc w tłusty lub półtłusty, odżywczy krem z witaminami i filtrem promieniochronnym.
Jego zadaniem będzie uelastycznianie i uszczelnianie warstwy rogowej naskórka, zapewniające odpowiednią barierę ochronną. Przed każdym wyjściem na zewnątrz nie zapomnij się nim posmarować.

Podkłady w kompakcie 

Gdy pojawiają się minusowe temperatury pożegnaj się z lekkimi i płynnymi podkładami. Dobrze sprawdzą się wtedy podkłady w kompakcie, bo zawierają mniej wody oraz więcej pigmentów, dzięki czemu są bardziej trwałe. Puder stosuj jedynie do wykończenia makijażu. Nadmiar kosmetyku może wysuszyć skórę i przyczynić się do efektu maski.

Alantoina na zaczerwienioną twarz 

Jeśli doszło do podrażnienia, lepiej zrezygnuj z kosmetyków z retinolem. Kup krem do cery alergicznej i wrażliwej, zawierający alantoinę. Złagodzi ona podrażnienia i nie wysuszy skóry. Stosuj preparat też na noc.

Kosmetyki wodoodporne  

Kiedy pada deszcz lub śnieg, łatwo o rozmazanie makijażu. Dzięki preparatom wodoodpornym, zwłaszcza tuszowi i kredce do oczu, unikniesz spłynięcia kosmetyków.

Ochrona ust 

Usta poddane ekstremalnym warunkom mają tendencje do wysuszania i pękania. Dlatego powinno się stosować ochronną pomadkę w sztyfcie na bazie wazeliny i gliceryny. Można stosować błyszczyki, które nawilżą spierzchnięte wargi. Jeśli malujemy wargi kosmetykiem kolorowym, najlepiej wybrać szminkę na bazie wosku.

Reklama
(0)
Komentarze