Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja włosów jesienią i zimą

Autorzy: Bridge Media
Kobieta na sesji zdjęciowej
Fot. medforum
Kobieta na sesji zdjęciowej
(0)

Po długo wyczekiwanym, letnim urlopie wiele z nas ma na pamiątkę piękną, złotą opaleniznę, liczne zdjęcia do pokazania znajomym, wspomnienia wakacyjnego lenistwa… A często także przesuszone i zniszczone włosy. Jak zatem prawidłowo zadbać o zdrowie i kondycję naszej fryzury jesienią i zimą?

Reklama

To, co uwielbiamy latem – długie, słoneczne dni, kąpiele w morzu oraz w basenie i przyjemna, rześka bryza na twarzy – potrafi zamienić nawet najbardziej zadbane włosy w suche, źle układające się i matowe kosmyki. Jesienne i zimowe wieczory to świetny czas na to, by poświęcić kilka chwil na regenerację i rytuały pielęgnacyjne, które przywrócą naszym włosom dawny blask! Warto pamiętać o tym, że wakacyjnych zniszczeń nie da się naprawić w jeden dzień, ale przy odpowiedniej pielęgnacji już po kilku tygodniach zauważymy spektakularne efekty.

Jak zapobiec zniszczeniom włosów?

Na początku, by zapobiec dalszym zniszczeniom, warto jest ściąć najbardziej zniszczone partie końcówek. Jeżeli zapuszczasz włosy, a na myśl o nożyczkach wzdrygasz się z niepokojem, pamiętaj o tym, że rozdwojone końcówki łamią się, a zniszczenia stają się coraz większe z upływem czasu. Być może unikniesz jednorazowego ścięcia pięciu centymetrów, ale z pewnością nie zauważysz przyrostu długości włosów – bo zniszczone i suche końcówki po prostu się złamią. Warto zatem jak najszybciej pozbyć się mechanicznie uszkodzonej części fryzury, by o pozostałą część zadbać i zapobiec dalszym zniszczeniom!

Twoim drugim sprzymierzeńcem, zaraz po nożyczkach, powinno być wprowadzenie do codziennej pielęgnacji kilku tricków, które wpłyną na kondycję włosów. Podczas spłukiwania szamponu delikatnie masuj przez 2-3 minuty skórę głowy, by pobudzić krążenie krwi. Dzięki temu zapobiegniesz wypadaniu włosów i przyspieszysz ich wzrost. Podczas spłukiwania odżywki pamiętaj, by używać chłodnej wody.

Po trzecie zadbaj o to, by w Twojej diecie znalazło się wiele zdrowych tłuszczów – jak omega-3 – oraz żelaza, witaminy A i E.

Czy wiesz o tym, że promieniowanie słoneczne, na które nasze włosy narażone są latem, uszkadza naturalne tłuszczowe osłonki, które chronią włosy?

Przez to niszczone są wiązania keratynowe we włosie, a oprócz tego zaburzona zostaje gospodarka wodno-tłuszczowa. Skutkiem tego są podatne na uszkodzenia, łamliwe i matowe włosy. Odpowiednio zbilansowana dieta może naprawić takie szkody!

Czwartą rzeczą w jesiennej pielęgnacji, jest dobór kosmetyków dopasowanych specjalnie do potrzeb Twoich włosów. Warto postawić na szampony, odżywki i maski stworzone przez profesjonalistów, zgodnie z najnowszym odkryciami w dziedzinie pielęgnacji i regeneracji, w oparciu na badaniach biotechnologicznych i kosmetologicznych.

W mojej pracy stylisty fryzur kluczowe jest wydobycie i podkreślenie kobiecego piękna - włosy są bardzo ważnym elementem wizerunku, ale oprócz dobrego strzyżenia, niezwykle istotna jest ich właściwa pielęgnacja.” – mówi Mistrz Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC’ Frankfurt 2014, Paweł Matracki.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze