Zaloguj
Reklama

Olejowanie - przepis na mocne i zdrowe włosy

Autorzy: Marta Wiśniewska
Mycie włosów szamponem
Fot. Shutterstock
Mycie włosów szamponem
(0)

Lśniące, zdrowe, sypkie włosy to włosy odpowiednio nawilżone. Metoda olejowania była już znana kobietom orientu w czasach starożytnych. Rytuał ten chronił ich włosy i skórę głowy przed niekorzystnym wpływem palącego słońca i suchego powietrza.

Reklama

W Polsce kobiety coraz częściej zaczynają doceniać różnego rodzaju oleje, jako środek kosmetyczny do włosów. Jest to jedna z najlepszych metod poprawienia kondycji naszych włosów w bardzo krótkim czasie. Już po pierwszym użyciu nasze włosy stają się miękkie w dotyku i zdrowo się błyszczą. Oczywiście z regularnym stosowaniem oleju na naszych włosach zobaczymy lepsze efekty, które utrzymają się na dłużej.

Zasad olejowania jest kilka:

  • na sucho - nakładamy olej na włosy na minimum godzinę przed ich umyciem,
  • na mokro - metoda jest identyczna do poprzedniej, jednak przed nałożeniem oleju moczymy włosy wodą lub np. aloesową mgiełką. Po takim olejowaniu włosy są bardziej nawilżone i sprężyste,
  • moczymy włosy w misce z wodą z 2-3 łyżkami wybranego oleju, następnie odsączamy i zawijamy w ręcznik

To najpopularniejsze metody stosowania oleju. Możemy je modyfikować zależnie od potrzeb naszych włosów.

Pamiętaj, że im dłuższy czas trzymania go na włosach tym lepszy efekt.

Jak się przygotować do olejowania?

Najlepszym sposobem będzie zmycie z włosów warstwy silikonów, które pozostały po środkach codziennej pielęgnacji. Włosy należy umyć szamponem z SLS.

Sodium Lauryl Sulfate - jest to silny detergent występujący w niektórych szamponach. Należy jednak uważać, aby wybierać szampon bez silikonów. Silikony w składach to te z końcówkami -methicone lub -methiconol, z różnymi przedrostkami w zależności od twardości silikonu. Nasze włosy po takiej płukance będą oczyszczone - czyli niestety suche, matowe i uniesione u nasady, jednak odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będą lśniące, zdrowie i nawilżone . Wszelakie oleje najlepiej przechowywać w zacienionym miejscu ze względu na zawartą w nich witaminę E. Dobrym miejscem będzie też lodówka.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze