Zaloguj
Reklama

Test autodiagnozy grzybicy

Autorzy: Redakcja
Swędząca szyja
Fot. Panthermedia
Swędząca szyja
(0)

Grzybice stanowią jeden z najczęstszych powodów odwiedzania przez pacjentów specjalistów dermatologii. Spowodowane to jest chociażby tym, jak duża ilość tych drobnoustrojów jest w stanie wywoływać schorzenia u ludzi – szacuje się, że około 150 gatunków różnych grzybów jest chorobotwórczych dla człowieka.

Reklama

Czynniki środowiskowe mają wpływ na wystąpienie grzybicy. W dużych aglomeracjach oraz określonych grupach środowiskowych obserwuje się więcej przypadków infekcji grzybiczych.
Na wzrost zakażeń takimi drobnoustrojami mają wpływ między innymi czynniki, takie jak nawyki higieniczne, stan sanitarno-higieniczny, korzystanie z publicznych kąpielisk. Zmiany chorobowe mogą wystąpić w każdym wieku. Jeśli coś nas zaniepokoi, powinniśmy udać się do lekarza. Jednak zanim tak się stanie, zapraszamy do wypełnienia testu autodiagnozy grzybicy, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu jesteśmy narażeni na ryzyko zachorowania na grzybice.

KLIKNIJ TUTAJ i rozwiąż test.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Kądziela-Wypyska G., Miturska R., Wawrzycki B., Chodorowska G.: Profilaktyka i leczenie grzybic. „Medycyna Rodzinna” 2004, nr 5, s. 201-204.

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze