Zaloguj
Reklama

Zadbajmy odpowiednio o skórę twarzy

Autorzy: Marzena Makoś
Maseczka
Fot. ojoimages
Maseczka
(5)

Nasza skóra w okresie zimowym wymaga szczególnej pielęgnacji. Dzieje się tak dlatego, bo czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr czy mróz powodują, że skóra dużo szybciej staje się szorstka, mniej elastyczna, bardziej podatna na podrażnienia.

Reklama

Ważne wtedy jest szczególne zadbanie o nią. Chodzi głównie o odpowiednie nawilżenie, ale aby do tego dojść, zacząć należy od oczyszczenia skóry. Uważać jednak należy na kosmetyki alkoholowe, bo mogą jeszcze bardziej wysuszać.

Zimą dobrze używać oczyszczających kosmetyków delikatnych, czyli bezalkoholowych, nie zawierających mydła. Następną ważną czynnością jaką wykonywać powinniśmy to stosowanie kremu kilka minut przed wyjściem. Wtedy dobrze się wchłonie i zapewni lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Nie należy również zapominać o kremach na noc. Najlepiej byłoby gdyby jednocześnie był on nawilżający i odżywczy. Nocą skóra się regeneruje i dobrze wchłania wszystkie aktywne składniki kremów, a warstwa ochronna na powierzchni naskórka ulega odbudowaniu.

Tkanki skóry twarzy stają się bardziej elastyczne. Dlatego tak ważne jest kremowanie się również przed snem. Dobre dla naszej skóry twarzy okazuje się również stosowanie maseczek kosmetycznych. Szczególnie nawilżające i odżywcze, takie jakie są najbardziej potrzebne w okresie zimowym, zawierające witaminę A i E. Choć też inne składniki kremów są ważne, na przykład alantonina, ceramidy, lipidy, witamina B5, witamina C.

Na rynku mamy naprawdę szeroki wybór takich kosmetyków, które w pewnym stopniu zawierają substancje, które są tak ważne dla naszej skóry. Wystarczy tylko dobrze poszukać w aptekach, czy sklepach kosmetycznych.

Gdy zastosujemy się do tych cennych rad wygląd naszej skóry się poprawi.

Reklama
(5)
Komentarze