Zaloguj
Reklama

Kroplówka witaminowa - szybki sposób na zregenerowanie organizmu

Szczęście
Fot. Shutterstock
Szczęście
(5)

Kroplówki witaminowe na świecie od dłuższego czasu są hitem - z takiej terapii korzystają znani aktorzy i celebryci (m.in. modelka Cindy Crawford, czy piosenkarka Rihanna). Koktajle witaminowe, które podawane są dożylnie, komponuje się w różny sposób (dobierając odpowiednie proporcje witamin oraz minerałów), jest m.in. terapia na ładną skórę, na przeziębienie, wzmocnienie organizmu. W Polsce „kroplówkowy” trend jest w miarę młody, ale już ma swoich zwolenników.

Reklama

Historia koktajli witaminowych ma pół wieku - pierwszy koktajl stworzył amerykański lekarz John Myers. Specyfik nosił nazwę „Koktajl Myersa” (mieszanka witaminy C i B oraz minerałów wapnia i magnezu), za zadanie miała łagodzić chroniczne zmęczenie i przepracowanie. W Japonii powodzeniem cieszą się tzw. „kawiarnie witaminowe” - zamiast szklanki soku pomarańczowego można zamówić w nich na przykład kroplówkę energetyczną.

Kroplówka witaminowa, czyli…

Kroplówka witaminowa to nic innego, jak suplement diety - z tym tylko, że nie jest on dostarczany organizmowi doustnie, a drogą dożylną. Zadaniem specyfiku jest uzupełnienie w organizmie niedoborów witamin oraz minerałów, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania (uzależniają większość podstawowych funkcji życiowych).

Forma dostarczania organizmowi niezbędnych witamin a także pierwiastków, wpływa nie tylko na szybkość ich działania, ale również na ich ilość - suplementy diety (tabletki) czy soki podawane są w formie doustnej, poprzez taki proces aplikacji - bardzo duża dawka zostaje utracona w wyniku trawienia.

W przypadku kroplówek witaminowych, substancja dostarczana jest dożylnie - forma ta umożliwia bezpośrednie wpłynięcie na tkanki jak i komórki organizmu. 

Ważne! Terapie dożylne (w tym kroplówki witaminowe) - mają działanie natychmiastowe.

Głównym plusem terapii kroplówką witaminową jest fakt ominięcia układu pokarmowego. Taki stan rzeczy wpływa na efektywność tego typu terapii. Dzięki kroplówce witaminy, pierwiastki, leki - dostają się bezpośrednio do krwiobiegu (wykluczony zostaje wpływ enzymów trawiennych oraz dysfunkcja układu pokarmowego).

Ważne! Organizm otrzymuje 100% wartościowych składników, które wchłaniają się natychmiastowo. Rezultatem jest szybka i skuteczna terapia.

fot. panthermedia

Procedura terapii

Zanim pacjent otrzyma odpowiednio dobraną do jego potrzeb kroplówkę witaminową, wpierw musi zostać poddany konsultacji lekarskiej.  Podczas wywiadu pacjent pytany jest o oczekiwania, powinien także uprzedzić lekarza o chorobach przewlekłych (jeżeli takowe występują), ciąży. Jeżeli dysponuje aktualnymi badaniami (m.in. morfologia, tsh, witamy), również powinien pokazać je lekarzowi - w pewnych przypadkach może zostać odradzona terapia kroplówką witaminową.

W trakcie konsultacji pobierana jest krew, którą następnie poddaje się analizie. Po sprawdzeniu wyników, zostaje dopasowana kuracja w sposób indywidualny do potrzeb pacjenta. Następnie pacjent udaje się do pokoju zabiegowego, gdzie pielęgniarka dożylnie aplikuje suplementację.

Ważne! W trakcie konsultacji lekarskiej podczas pierwszej wizyty, zostaje ustalona ilość powtórzeń danej terapii witaminowej.

Czas trwania terapii wraz z konsultacją lekarską oraz badaniem krwi to około 60 minut.

Przeciwskazaniem do poddania się kroplówce witaminowej jest wcześniejsze spożycie alkoholu - terapia może być przeprowadzona tylko i wyłącznie po całkowitym wyeliminowaniu alkoholu z organizmu.

Dożylna suplementacja jest w pełni bezpieczna. Wszystkie kroplówki witaminowe zawierają wyłącznie dopuszczalną ilość dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminy.  

Ważne! Po przebytej terapii witaminowej można powrócić do normalnego funkcjonowania (m.in. prowadzić samochód).

Terapia witaminowa zalecana jest jeden raz w tygodniu lub rzadziej.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze