Wiadomości z kategorii: Choroby weneryczne
Lekooporna rzeżączka - choroba, która może doprowadzić do śmierci!
Czynnikiem odpowiedzialnym za rozwój rzeżączki jest niewielka bakteria, dwoinka o nazwie Nesisseria gonorrheae. Atakuje ona nabłonek walcowaty i ten, który pokrywa narządy układu moczowo - płciowego, odbytu oraz gardła. Jak pokazują badania naukowe, lekooporna rzeżączka może doprowadzić do śmierci osoby chorej.
Objawy kiły pierwszego i drugiego okresu
Większość lekarzy wie, że szybkie i trafne rozpoznanie kiły nie jest łatwe. Objawy syfilisu są niejednoznaczne, zwłaszcza w początkowym stadium choroby.
Wirusowa choroba weneryczna
Wirusowe choroby weneryczne przenoszone są drogą płciową. Nawet jeśli nie są groźne dla naszego zdrowia powinny być szybko zdiagnozowane i dokładnie wyleczone.
Bakteryjne choroby weneryczne
Choroby weneryczne zaliczane są do grupy chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową. Wśród nich znajdują się bakteryjne choroby weneryczne.
- Reklama
Infekcje intymne - niemiła pamiątka z wakacji
Wakacje to czas dalekich podróży i przelotnych romansów. Takie połączenie może pozostawić po sobie nieprzyjemne pamiątki w postaci chorób przenoszonych drogą płciową, szczególnie jeśli nie są zachowane podstawowe zasady profilaktyki.
Kłykciny kończyste
Kłykciny kończyste mają wygląd przyrosłych, kalafiorowatych grudek. Najczęściej zlokalizowane są na brzegu żołędzi, w okolicach wędzidełka, na wewnętrznej blaszce napletka lub w okolicy odbytu. Grudki są miękkie o barwie skóry, czerwonej lub brunatnej.
Możliwość zakażenia się wirusem opryszczk
Wirus HSV2 jest obecny w drogach rodnych nawet w okresie remisji.