Zaloguj
Reklama

Dziwny zapach skóry po stosowaniu niektórych leków

Autor/autorzy opracowania:

Adres www źródła:


Dziwny zapach skóry po stosowaniu niektórych leków
Fot. ojoimages
(0)

Zapach skóry może zmieniać się pod wpływem wielu czynników.

Dużą rolę odgrywa odpowiednia dieta. Innym czynnikiem jest ubranie, które źle dobrane może zwiększać potliwość. Ważna jest również kwestia higieny osobistej. Jeżeli żaden z tych czynników nie powoduje specyficznego zapachu skóry to przyczyny należy szukać w apteczce.

Antybiotyki mogą wpływać na zapach skóry poprzez zmianę flory bakteryjnej. Pod wpływem zażywania antybiotyków niektóre bakterie bytujące na skórze mogą zginąć, inne będą miały szanse się rozwinąć. Zmiana zapachu skóry będzie zależna od rodzaju tych bakterii. Wiele leków może powodować nadmierne pocenie.

Dużą grupę stanowią antydepresanty. Niektóre osoby odnotowują nadmierne pocenie się po przyjmowaniu niesteroidowych leków zapalnych. Są to leki stosowane do leczenia stanów zapalnych oraz zwalczania bólu.

Skutek uboczny w postaci nadpotliwości odnotowywany jest w przypadku ketoprofenu i naproxenu. Jest to jednak bardzo rzadkie zjawisko. Wpływ na zapach ciała mają również estry etylowe kwasów omega-3. Stosowane są one w celu zmniejszenia specyficznego rodzaju tłuszczu we krwi.

Nie każdy lek będzie powodował zmianę zapachu w tym samym stopniu u różnych osób. Zależne jest to od metabolizowania leku w ogranizmie, co jest cechą zmienną osobniczo.

(0)
Reklama
Komentarze