Zaloguj
Reklama

Wysypka pod piersiami – co może do niej doprowadzić?

Piersi
Fot. panthermedia
Piersi
(3)

Wysypka pod piersiami zazwyczaj budzi u pacjentów znacznego stopnia zaniepokojenie, problem ten tymczasem może mieć bardzo różne przyczyny – zdarza się bowiem, że zmiany w okolicy biustu są efektem atopowego zapalenia skóry czy wyprysku kontaktowego, jak i mogą one być wywołane przez zakażenia pasożytnicze czy wirusowe. Po czym można stwierdzić, jaka jest przyczyna wysypki pod piersiami – kiedy bezwzględnie pacjent powinien udać się niezwłocznie do lekarza, a kiedy można nieco odroczyć wizytę u specjalisty?

Reklama

Wysypka pod piersiami to problem, który pojawia się przede wszystkim u kobiet. Jego przyczyną mogą być różnorakie zjawiska – wtedy więc, gdy zaobserwujemy u siebie taki problem, zmianom na skórze należy dokładnie się przyjrzeć, bo tylko w ten sposób możliwe jest dojście do tego, jaka dokładnie patologia pojawiła się u nas.

Jedną z częstszych przyczyn wysypki pod piersiami jest atopowe zapalenie skóry. Co prawda problem ten pojawia się przede wszystkim u dzieci, tak naprawdę może on jednak występować również i u osób dorosłych. Charakterystyczne dla tej jednostki są swędzące, zaczerwienione zmiany skórne z tendencją do łuszczenia się. Najczęściej objawy atopowego zapalenia skóry widoczne są w obrębie dłoni, łokci, kolan czy na twarzy, mają one jednak tendencję do pojawiania się również i pod fałdami skórnymi i dlatego możliwe jest to, że wysypka pod piersiami będzie wynikała właśnie z chorowania przez pacjenta na tę jednostkę.

Wśród innych jeszcze możliwych przyczyn wysypki pod piersiami wymieniane są:

Kiedy jednak z wysypką pod piersiami powinno się odwiedzić lekarza? Otóż najlepiej zawsze – choć teoretycznie pacjent jest w stanie sam wysunąć podejrzenie, jaki dokładnie problem doprowadził do pojawienia się u niego zmian skórnych, w praktyce samodzielne stwierdzenie przyczyny problemu zazwyczaj jest dość trudne. Najlepiej więc skonsultować ze specjalistą każde niepokojące zmiany skórne, odwiedzać medyków należy natomiast bezapelacyjnie wtedy, kiedy wysypka pod piersiami utrzymuje się przez dłuższy czas.

Piśmiennictwo
Reklama
(3)
Komentarze