Zaloguj
Reklama

Występowanie bezsenności u Polaków

Depresja u kobiet
Fot. Shutterstock
Depresja u kobiet
(5)

Sen stanowi fundamentalną część ludzkiego życia obok odpowiednio zbilansowanego odżywiania się i regularnej aktywności fizycznej.

Reklama

Jego jakość znacząco wpływa na zdrowie, samopoczucie i relacje społeczne, dlatego jest tak ważna. Mało kto wie, że istnieje blisko 100 rodzajów zaburzeń snu, a jego deficyt posiada kluczowe znaczenie dla funkcjonowania w ciągu dnia, co przekłada się na obniżoną umiejętność koncentracji czy uczenia się. Problemy oscylujące wokół tematyki snu są w głównej mierze ignorowane, a następstwa wyrastające bezpośrednio z niskiego standardu wysypiania się lekceważone.

Okazuje się, że prawie 50% ludzi na całym świecie[1] cierpi na zaburzenia związane ze snem, ale ⅓ z nich bagatelizuje tę kwestię i nie udaje się po pomoc do specjalisty. U 7% Polaków stwierdza się natomiast występowanie bezsenności[2].

16 marca 2018 roku po raz 11. obchodzony będzie World Sleep Day, czyli Światowy Dzień Snu. W obawie o Twoje zdrowie, podyktowane zbyt niską jakością snu, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w krótkim badaniu, które pozwoli ustalić, czy faktycznie masz do czynienia z nieprawidłowościami w tej sferze. Gorąco zachęcamy do odpowiedzenia na kilka pytań, odwiedzając adres podany w linkuhttp://nabezsennosc.pl/na-bezsennosc/testy-na-bezsennosc/test-na-bezsennosc/

 

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze