Zaloguj
Reklama

Wpływ farbowania na włosy

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Wizyta u fryzjera
Fot. medforum
Wizyta u fryzjera
(1)

Niska cena oraz szeroka gama dostępnych farb dają niemalże nieograniczone możliwości farbowania włosów. Wiele kobiet lubi eksperymentować z kolorem włosów bądź używają farb by zakryć siwe pasemka.

Reklama

Stopień zniszczenia włosów po farbowaniu zależy od częstości zabiegów, wybranego koloru oraz jakości farby. Im częściej farbujemy włosy w tym gorszym stanie znajdą się po koloryzacji.

Szczególnie szkodliwe dla włosów jest farba koloru blond, mogą to zauważyć zwłaszcza osoby o ciemniejszych włosach. Po zabiegu włosy stają się suche oraz słabsze. Wiele kobiet skarży się, że są też bardziej kruche i łamliwe.

Zbyt częste farbowanie w skrajnych przypadkach może doprowadzić do wypadania włosów. W przypadku farbowania bardzo ciemnych włosów na blond może dojść do tak znacznego uszkodzenia włosów, że konieczne będzie ich ścięcie na krótko celem odbudowy. Odpowiednie dobranie farby oraz częstości zabiegów w znacznym stopniu zapobiegnie zniszczeniu włosów.

Dodatkowo używanie odpowiednich kosmetyków do włosów farbowanych może poprawić ich stan. Warto też zwrócić uwagę na skład farb, te bez amoniaku są o wiele łagodniejsze dla włosów. W przypadku znacznego zniszczenia włosów można też ograniczyć ich suszenie oraz prostowanie.

Piśmiennictwo
Reklama
(1)
Komentarze