Zaloguj
Reklama

Świąteczny makijaż: trendy 2022

Robienie makijażu
Fot. pantherstock
Robienie makijażu
(0)

Co roku trendy makijażowe ulegają zmianie. Co według stylistów będzie hitem nadchodzących świąt?

Reklama

Świąteczny makijaż nie powinien być bardzo ekstrawagancki – szaleństwa można zostawić na sylwestra. W tym toku świąteczny makijaż zdominują czerwone usta i delikatnie podkreślone oczy. Odważniejsze panie mogę postawić na smokey eyes w metalicznym kolorze, np. w odcieniach złota. Usta poza klasyczną czerwienią modnie będą wyglądać w ciemniejszych odcieniach, np. wpadających w bordo. Panie, które nie lubią takich odcieni, nie muszą się martwić – styliści wskazują, że usta w kolorze nude to również hit tego sezonu, stanowiący przeciwwagę dla czerwieni.

Jak wykonać makijaż?

  1. Zacznij od oczu. Zastosuj bazę pod makijaż – dzięki temu unikniesz obsypywania cieni.
  2. Użyj kredki i zaznacz górną linię rzęs – ten trik pozwala na optyczne zagęszczenie rzęs.
  3. Warto postawić na kontrasty – pamiętaj, że jaśniejszy odcień cieni w kąciku oka zwiększa je optycznie! To kolejny trik.
  4. Jeśli jesteś fanką kresek, możesz zastosować eyeliner i narysować zgrabną kreskę. W kolejnym kroku zastosuj ulubiony tusz do rzęs.

Jeśli lubisz eksperymentować, spróbuj użyć naklejkowych, gotowych zdobień, które możesz przykleić w okolicach oczu. Minilistki ostrokrzewu, brokatowe wstawki to zdecydowania opcja dla odważniejszych pań.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze