Zaloguj
Reklama

Suplementy diety a włosy i paznokcie

Wypadanie włosów
Fot. Panthermedia
Wypadanie włosów
(0)

Zdrowie, silne paznokcie i piękne, lśniące włosy to marzenie niejednej z nas. Na co zwrócić uwagę, kupując suplementy diety?

Reklama

Suplementy diety możemy kupić na każdym kroku – w aptece, drogerii czy supermarkecie. Jak wybrać dobry suplement, który rzeczywiście będzie zawierał odpowiednią ilość mikro- i makroelementów, które pozytywnie wpłyną na nasz organizm? Sięgając po suplementy diety, warto zwrócić nie tylko uwagę na skład, ale również wskazania w zastosowaniu – inne suplementy polecane są na porost włosów, inne na wzmocnienie, a jeszcze inne na zdrowe i mocne paznokcie. 

Co powinny zawierać suplementy, których zażywanie przyniesie pozytywny efekt?

Warto, aby w składzie była krzemionka, która zawarta jest np. w wyciągu z bambusa czy skrzypu. Aminokwasy siarkowe, takie jak L-cysteina czy L-metionina, to składniki, które są niezbędne do prawidłowej budowy paznokci i wzmocnienia włosów. Warto zwrócić uwagę na zawartość cynku i biotyny, choć akurat ten składnik można szybko dostarczyć organizmowi z pożywieniem. Pamiętajmy – problem z włosami i paznokciami może mieć poważniejsze podłoże, niż sądzimy. Zła dieta, anemia, problemy z tarczycą czy choroby skóry to tylko niektóre ze schorzeń, które mogą wpływać na kondycję włosów i paznokci. Warto więc zastanowić się, czy przed sięgnięciem po suplementy nie odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, który zweryfikuje, czy problem słabych włosów i paznokci nie jest związany z poważniejszym schorzeniem.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze