Zaloguj
Reklama

Suche dłonie - jak sobie radzić z tym problemem?

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Uśmiech
Fot. ojoimages
Uśmiech
(5)

Najczęściej problem suchych dłoni dotyka nas zimą kiedy skóra narażona jest na działanie niskich temperatur. Często jednak skóra robi się sucha i szorstka pod wpływem detergentów lub twardej wody. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą w zapobieganiu i walce z suchą skórą dłoni.

Reklama

Nie należy zbyt często myć rąk. Zarówno kontakt z wodą jak i mydłami wysusz skórę. Nie myj rąk jeżeli nie ma takiej konieczności. Powinno się korzystać z mydeł nie zawierających siarczanów. Należy unikać mycia rąk w wodzie zbyt zimnej lub gorącej.

Kolejnym sposobem jest dieta bogata w kwasy Omega-3. Zawarte są one w rybach oraz orzechach. Warto też zwrócić uwagę czy kwasy te zawarte są w kremie do rąk. Do wody w której myjemy naczynia można dosypać 1-2 łyżeczki sody oczyszczonej. Zneutralizuje ona kwasy a skóra dłoni nie będzie sucha i napięta. Innym sposobem jest mycie naczyń w gumowych rękawiczkach.

Na noc posmaruj dłonie tłustym kremem odżywczym i nałóż bawełniane rękawiczki. Zimą na 30 minut przed wyjściem dłonie należy posmarować maścią nagietkową lub tłustym kremem. Dobrym sposobem jest zabieg parafinowy. Podgrzaną parafinę wlewamy do miski. Przed rozpoczęciem zabiegu dłonie należy umyć i posmarować kremem. Następnie dłonie zanurzamy w misce z parafiną. Zanurzenia należy wykonać 3-4 razy z 2-minutowymi przerwami.

Dłonie owijamy folią aluminiową i ściereczką by zatrzymać ciepło. Po pół godziny możemy usunąć parafinę z dłoni. Pomocne mogą okazać się peelingi. 4 łyżki kawy zalej wrzątkiem. Kiedy kawa się zaparzy odlej wodę a fusy wetrzyj w dłonie. Równie popularną metodą jest peeling cukrowy. 2 łyżki cukru mieszamy z sokiem z połówki cytryny i 2 łyżkami oliwy. Takie kuracje pozostawią skórę dłoni gładką i nawilżoną.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze