Zaloguj
Reklama

Rumieńce na twarzy

Autorzy: Wioleta Chodkowska
Demakijaż twarzy
Fot. ojoimages
Demakijaż twarzy
(3)

Nie wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że rumieńce są urocze. Wiele kobiet ma problem z nadmiernym zaczerwieniem twarzy.

Reklama

Powoduje to zawstydzenie i stres. Jak się okazuje, jest to efekt błędnego koła, ponieważ silne emocje przyśpieszają krążenie krwi. Często intensywne rumieńce związane są z typem cery. Są one charakterystyczne dla cery naczynkowej.

Twarz staje się czerwona po wypiciu nawet niewielkich ilości alkoholu, w skutek działania promieniowania UV lub silnych emocji. Związane jest to z rozszerzeniem naczynek krwionośnych zlokalizowanych płytko pod skórą.

Warto zakupić kosmetyki przeznaczone dla cery naczynkowej. Kiedy policzki zaczną się rumienić można spróbować je schłodzić. Niska temperatura spowoduje zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie zaczerwienienia. Do malowania należy używać kosmetyków z zielonym pigmentem.

Konieczne jest unikanie wysokich i niskich temperatur oraz ich gwałtownych zmian. Dieta bogata w witaminę C powinna wzmocnić naczynka krwionośne.

W przypadku wrażliwej cery czynniki wywołujące rumieńce to między innymi wiatr, słońce, klimatyzacja, ostre przyprawy oraz alkohol. W takim wypadku należy stosować kosmetyki łagodzące podrażnienia. Dodatkowo warto używać kremów ochronnych. Latem ważne jest stosowanie kremów z filtrem UV.

Piśmiennictwo
Reklama
(3)
Komentarze